< Powrót
16
lipca 2021
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
jubileuszowe Puchar Korsarza

Jubileuszowe regaty o Puchar Korsarza tradycyjnie w sierpniu

7 sierpnia rozegrane zostaną doroczne, tym razem jubileuszowe, regaty o Puchar Korsarza. Tradycyjnie akwenem wyścigu będzie Zatoka Gdańska, a bazą przystań w Bastionie Wschodnim Twierdzy Wisłoujście.

W ubiegłym roku Złoty Kompas Kapitański trafił do Jerzego Brezdenia (JKMW Kotwica), który wraz załogą, na jachcie „Hadar” zwyciężył w klasyfikacji KWR. Klasyfikację ORC wygrała załoga Tomasza Konnaka (JKM Gryf Gdynia) na jachcie „Czarodziejka”, a w kategorii Open najlepsza była załoga Szymona Kuczyńskiego (Jachtklub Morski Roda Gdynia) na jachcie 2020.

– Tegoroczne regaty będą szczególne, bo jubileuszowe – zapowiada Andrzej Mielicki, współorganizator wydarzenia z ramienia Pomorskiego Związku Żeglarskiego. –  Wyścig zostanie zorganizowany po raz 10. Jego formuła jest podobna, jak w latach minionych, a nowością jest to, że regaty zaliczane będą do klasyfikacji Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski.

Rywalizacja jest otwarta dla wszystkich jachtów jednokadłubowych posiadających ważny pomiar formuły ORC Club i KWR oraz dla jachtów nie posiadających ważnego pomiaru formuły przelicznikowej, dla których zostanie utworzona grupa Open.

Zgłoszenie do udziału w regatach będą przyjmowane w Biurze Regat, mieszczącym się w przystani organizatora imprezy, Polskiego Klubu Morskiego w Gdańsku (Twierdza Wisłoujście), 6 sierpnia (piątek), w godz. 16-20. W dniu regat zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Zawiadomienie o regatach

Formularz zgłoszeniowy

Regaty o Puchar Korsarza upamiętniają jacht „Korsarz” należący do PKM, który w 1936 roku pod dowództwem Tadeusza Prechitki zwyciężył w przedolimpijskich regatach z Sopotu do Kilonii. Za zwycięstwo polska załoga otrzymała „Kronenkompass”, którego replika – Złoty Kompas Kapitański, ufundowany przez Pomorski Związek Żeglarski – jest nagrodą przechodnią w rywalizacji.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ