< Powrót
14
czerwca 2018
Tekst:
Ewa Górska
Zdjęcie:
Kate Pigulevskaya
Puchar Dwóch Komandorów

Jubileuszowy Puchar Dwóch Komandorów 2018

18 czerwca na Zatoce Gdańskiej zostaną rozegrane X Międzynarodowe Regaty Żeglarskie Puchar Dwóch Komandorów. Regaty składają się z jednego wyścigu. Zaliczane są do punktacji Pucharu Bałtyku Południowego.

W regatach mogą wziąć udział jachty posiadające ważne świadectwo pomiarowe formuły KWR i  ORC. Jachty nieposiadające żadnego z wymienionych świadectw klasyfikowane będą w grupie Open.

W przypadku, gdy zostanie zgłoszonych więcej niż piętnaście jachtów w grupie, organizator może wprowadzić dodatkowy podział. W takiej sytuacji jednostki zostaną podzielone na równoliczne grupy w zależności od współczynnika KWR lub ORC. W grupie Open podział nastąpi w zależności od długości kadłuba jachtu (Lc). Liczba jachtów w grupie nie może mniejsza niż pięć.

Każdy może zostać zgłoszony wyłącznie w jednej klasie. Regaty organizują Gdański Ośrodek Sportu, Kaliningradzki Obwodowy Jachtklub i Jachtklub Stoczni Gdańskiej.

Zawiadomienie o regatach

Program:

Piątek, 15 czerwca – Marina Gdańsk, ul. Szafarnia
14.00 -20.00 zgłoszenia i rejestracja uczestników
20.30 – odprawa sterników

Sobota, 16 czerwca – Nowy Port
≈ 13.00 – start do wyścigu (Zatoka Gdańska, molo w Brzeźnie) w 15’ po zamknięciu linii mety I wyścigu regat Puchar Mariny Gdańsk

Sobota, 16 czerwca – Marina Gdańsk, ul. Szafarnia
19.00 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w regatach: – Puchar Komandora KOJ-2018 oraz Puchar Dwóch Komandorów

PODZIEL SIĘ OPINIĄ