< Powrót
7
sierpnia 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Elena Giolai

Juniorzy klas 420 i 470 wypłyną na Gardę

We wtorek 8 sierpnia na jeziorze Garda we Włoszech rozpoczną się pierwsze wyścigi Otwartych Mistrzostw Europy Juniorów w klasach 420 i 470. W zawodach, które potrwają do 13 sierpnia, wystartuje 239 załóg z całego świata.

Zawodnicy klasy 420 będą walczyć o mistrzostwo w dwóch grupach juniorskich, czyli U19 oraz U17. Uczestników czeka sześć wyścigów w serii kwalifikacyjnej oraz sześć w finałowej. Z kolei w klasie 470 wystartują żeglarze poniżej 24 roku życia, osobno kobiety i mężczyźni. Wezmą udział w pięciu wyścigach w serii kwalifikacyjnej oraz w sześciu w finałowej, a dodatkowo w biegu medalowym ostatniego dnia mistrzostw.

Na mistrzostwach wystartuje siedemnaście polskich załóg. W klasie 420 Open popłyną Michał Jagielski i Antoni Sapijaszko oraz Aleksandra Roszkowska i Nikola Kociubska (KS Spójnia Warszawa), Mateusz Krasowski i Rafał Radecki oraz Zofia Korsak i Hanna Siwek (wszyscy MKS Dwójka Warszawa), Barbara i Hanna Dzik (YKP Gdynia), Seweryn Wysokiński i Mateusz Jankowski (CSW Opty Ustka / MKS Dwójka Warszawa) oraz Kacper Paszek i Bartosz Reiter (OKŻ Olsztyn). W grupie U17 będą rywalizowali Gabriela Czapska i Hanna Jarząbek oraz Mateusz Szweda i Adrian Dubowski (KS Spójnia Warszawa) oraz Jakub Gołębiowski i Filip Szmit (MOS SSW Iława / MBSW Giżycko).

W klasie 470 kobiet wezmą udział Michalina Wróblewska i Weronika Janc (OKŻ / UKS Pogoria), Wiktoria Wróblewska i Zuzanna Perkowska (OKŻ Olsztyn / MKS Dwójka Warszawa) oraz Antonina Marciniak i Julia Oleksiuk (Baza Mrągowo / AZS Warszawa). Wśród mężczyzn wystartują Maciej Sapiejka i Adam Krefft (SEJK Pogoń Szczecin), Kamil Cesarski i Dominik Janowczyk (Baza Mrągowo / SEJK Pogoń Szczecin), Cezary Sternicki i Maciej Lipiński (Baza Mrągowo) oraz Marcin Urbański i Maciej Krusiec (OKŻ Olsztyn / MKS Dwójka Warszawa).

Ceremonia otwarcia odbędzie się dzisiaj, 7 sierpnia, o godzinie 19. Dzień później rozpoczną się zmagania na wodzie. Mistrzostwa zakończą się w niedzielę 13 sierpnia o godzinie 18.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ

Błękitna szkoła