< Powrót
18
sierpnia 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
ThomTouw.com
Wiktoria Gołębiowska, ósma zawodniczka Mistrzostw Świata Juniorów.

Juniorzy zakończyli zmagania w Medemblik

W piątek 18 sierpnia zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w klasie Laser Radial. W holenderskim Medemblik wystartowało dziesięciu młodych, polskich żeglarzy.

Podczas sześciodniowych zawodów udało się przeprowadzić jedenaście z dwunastu zaplanowanych wyścigów. Zmagania w złotej flocie zakończyła dwójka Polaków. W rywalizacji dziewcząt ósme miejsce zajęła Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława), która pływała równo, ale niestety nie ukończyła dwóch wyścigów, co odbiło się na końcowej lokacie. Wśród mężczyzn czterdziesty szósty był Wojciech Klimaszewski (MBSW/UKŻR Giżycko), który zajął równocześnie dziewiąte miejsce w klasyfikacji U17.

Mistrzostwo zdobyli Grek Dimitris Papadimitriou i Hannah Anderssohn z Niemiec. Z kolei w grupie U17 najlepsi byli Josh Armit z Nowej Zelandii i Brytyjka Matilda Nicholls.

Od poniedziałku w Medemblik rywalizować będą bardziej doświadczeni Laserowcy na mistrzostwach świata Radiali mężczyzn. Tytułu na tej imprezie bronił będzie Marcin Rudawski z MKS Dwójka Warszawa.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ