< Powrót
13
czerwca 2017
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Łukasz Nazdraczew

Już w czwartek II etap zawodów o Puchar Polski w kitesurfingu

W dniach 15 -17 czerwca rozegrany zostanie AZTORIN Kite Challenge, który będzie drugim tegorocznym przystankiem liczącym się do ogólnej klasyfikacji Pucharu Polski w kitesurfingu.

W Chałupach od strony zatoki, na kempingu nr 3 spotkają się zawodnicy startujący w trzech konkurencjach: Freestylu, Twin Tip Racingu oraz Foilboardingu.

Zakończony w maju, pierwszy etap zmagań pucharowych połączył zawodników na co dzień startujących w różnych konkurencjach, którzy wystartowali w Twin Tip Racingu. Zawodnicy przekonali się, że w wyścigach może wystartować każdy kitesurfer, niezależnie od dyscypliny, w jakiej się specjalizuje.

Po pierwszym etapie w Twin Tip Racingu w kategorii Open mężczyzn prym wiedzie Darek Ziomek, przed Tomkiem Glazikiem i Felixem „Posito” Martinezem. Wśród kobiet w tej samej kategorii najlepsza była Agnieszka Grzymska, przed Kasią Lange i Julią Wirą.

W zawodach w barwach Aztorin po raz pierwszy wystartuje Felix „Posito” Martinez, który w zeszłorocznej klasyfikacji Pucharu Polski zdobył pierwsze miejsce w konkurencji Freestyle.

Podobnie, jak w poprzednich latach, na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Warto powalczyć o sportowe zegarki. Nagrody funduje również  North Kiteboarding, Ion oraz GoPro, partnerzy zawodów. Działać będzie też VIP-owska Szkółka Kitesurfingowa.

Zakończenie rywalizacji pucharowej oraz Mistrzostwa Polski rozegrane zostaną w dniach 12 – 15 sierpnia w Pucku w czasie ostatnich, ogólnopolskich zawodów FORD FIESTA Kite Challange

Harmonogram:

Czwarek, 15 czerwca
8.00 – 9.30  – Zapisy do zawodów
10.00 – Skippers meeting
10.30  – Pierwszy możliwy start
17.00 – Ostatni możliwy start

Piątek, 16 czerwca
10.00 – Skippers meeting
10.30 – Pierwszy możliwy start
17.00 – Ostatni możliwy start

Sobota, 17 czerwca
9.00 – Skippers meeting
17.00 – Ostatni możliwy start
19.00 – Zakończenie zawodów

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.fordcup.pl oraz na Facebooku.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ

Błękitna szkoła