< Powrót
8
września 2022
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Marcin Kunstetter
Mazda Odyssey Warszawskiej

Już w weekend wielki finał Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej

Dwanaście załóg będzie walczyć w weekend 10-11 września o zwycięstwo w wielkim finale Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej.

W trakcie finału planowane jest przeprowadzenie szesnastu wyścigów – tradycyjnie będą one krótkie i dynamiczne, a rywalizacja jak zawsze zacięta. Całość łatwo będzie można oglądać z brzegu z gościnnego mola Hotelu 500 w Zegrzu Południowym lub z plaży bazy klubu Sailing Legia.

Miesiąc temu w III rundzie, po dwóch dniach rywalizacji, najlepsza okazała się damska załoga Star Telekom Racing. W finale nastąpi w niej zmiana sternika – w tej roli zobaczymy doświadczonego Waldemara Sałatę. Po piętach deptać mu zapewne będzie załoga Legia Schools, obecny lider rankingu, oraz załoga Auto Podlasie – wicelider czy załoga WAT, zajmująca obecnie trzecie miejsce. Tradycyjnie spodziewać się można mocnego występu niebieskich załóg spod znaku Odyssey Sailing Club, którzy z rundy na rundę żeglują coraz lepiej.

Fot. Marcin Kunstetter

– Przed nami wielki finał – mówi Jakub Pawluk z Sailing Legia, organizator wydarzenia. – Emocji będzie dużo, bo każdy po rozpływaniu w trakcie sezonu, jest głodny zwycięstwa w rundzie wieńczącej cały cykl. Do tej pory o klasyfikacji końcowej poszczególnych rund decydował praktycznie ostatni wyścig, tak zapewne będzie i tym razem.

Nie można zapominać o mocnych załogach Trójki Polskiego Radia oraz „Drift” które pokazały jak można wygrywać poszczególne wyścigi. Załogi FRAM, WTR czy Satchwell również potrafią pokazać się z dobrej strony i ukończyć wyścigi w czołówce. Stawka na pewno jest dużo mocniejsza niż na początku sezonu, a przede wszystkim opływana.

– Przypomnijmy, że miejsce w rankingu po trzech regatach zostało wpisane jako wynik pierwszego wyścigu w Wielkim Finale – mówi dyrektor sportowy WLŻ Wojciech Groszyk. – Tu nie będzie miejsca na błędy – każdy wyścig się liczy i rywalizacja przez to staje się niezwykle ciekawa. Zresztą wystarczy spojrzeć na tabelę wyników poprzednich rund gdzie mieliśmy minimalne różnice punktowe oraz wiele remisów. Świadczy to o zaciętej walce, do samego końca. Zapowiada się weekend emocji.

Warszawska Liga Żeglarska

Ranking załóg po rundach kwalifikacyjnych:

1. Legia Schools
2. Auto Podlasie
3. Wojskowa Akademia Techniczna
4. Trójka – Program 3 Polskiego Radia
5. Star Telekom
6. Odyssey Sailing Club I
7. „Drift” Sailing Team
8. FRAM
9. Odyssey Sailing Club II
10. Warszawskie Towarzystwo Regatowe
11. Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell
12. Odyssey Sailing Club III

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ