< Powrót
11
sierpnia 2015
Tekst:
Marek Świderski
Zdjęcie:
Agnieszka Jaskólska
Kacper Jaskólski na podium Mistrzostw Polski Młodzików na desce Bic Techno 293 z żaglem 5,8.

Kacper Jaskólski – 11-letni wicemistrz Polski w klasie Techno!

W zakończonych w ub. weekend (7-9 sierpnia) Mistrzostwach Polski Młodzików w klasie Techno zajął drugie miejsce, choć trenuje zaledwie od roku.  

Kacper Jaskólski pierwszy raz wziął udział w regatach windsurfingowych pod koniec maja bieżącego roku, na desce Iguana – żagiel 4,0 w Kaliszu. Zajął tam 2 miejsce. Nie wiedział jak się pływa, na jakie boje i w jakiej kolejności, ale pływał szybko, bardzo szybko.

Drugie regaty na  jakich wystąpił, odbyły się w Sopocie – na desce Bic Techno 293 żagiel 4,0 w czerwcu br. – zajął tam pierwsze miejsce.  W trzecich swoich regatach, w lipcu w Gdańsku  – już na żaglu 5,8 i desce Bic Techno 293 zajął 2 miejsce. Jego czwarte regaty – to  zakończone 9 sierpnia 2015 roku Mistrzostwa Polski Młodzików w Górkach Zachodnich, w których Kacper na desce Bic Techno 293 z żaglem 5,8 był ponownie drugi, zdobywając wicemistrzostwo Polski. Do mistrza Polski zabrakło mu tylko trzech punktów!

Przygodę z windsurfingiem, pod okiem trenera Michała Oknińskiego, zaczął w 2014 roku. Michał Okniński od lat związany jest z Jacht Klubem Kamień Pomorski. Trenował między innymi z Wojtkiem Brzozowskim i Dorotą Staszewską. Dziś prowadzi we Wrzosowie szkółkę windsurfingu. To tam właśnie w 2014 roku treningi rozpoczął Kacper. Wcześniej w Marinie Kamień Pomorski próbował swoich sił w klasie Optimist. Okazała się jednak dla Kacpra zbyt nudna i wybrał deskę. 

Od 2015 r. Kacper jest zawodnikiem GKŻ Gdańsk, gdzie pływa na desce Bic Techno – klasie przygotowawczej do olimpijskiej klasy RS:X. 

Pełne wyniki Mistrzostw Polski Młodzików 2015:

Klasa DESKA 4.0
BIC TECHNO 6.8, 5.8 K
BIC TECHNO 6.8, 5.8 M

PODZIEL SIĘ OPINIĄ