< Powrót
2
lipca 2018
Tekst:
Grzegorz Formela
Zdjęcie:
Grzegorz Formela
UKŻ Lamelka Stowarzyszenia Klasy Cadet

Kadeci z UKŻ Lamelka Kartuzy ścigali się w Krynicy Morskiej

W dniach 28 czerwca – 1 lipca na Zalewie Wiślanym w Krynicy Morskiej odbyły się Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Cadet. Wzięło w nich udział 50 załóg, w tym zawodnicy UKŻ Lamelka Kartuzy.

Silny wiatr dochodzący do 30 węzłów pozwolił na rozegranie sześciu z dziewięciu zaplanowanych biegów. Nie zabrakło wywrotek i strat w sprzęcie oraz emocji do ostatniego biegu. W takich warunkach poradziły sobie tylko doświadczone załogi.

Ostatecznie w kategorii chłopców zwyciężyli Marcin Jarczewski i Julia Czapiewska z ŻUKS Stężyca, drugie miejsce zajęli Hubert Kurjańczyk z Weroniką Marszalik, a trzecie Bartłomiej Szlija i Oskar Plichta (cała czwórka z UKŻ Lamelka Kartuzy).

Regaty w Krynicy Morskiej były ostatnią eliminacją do mistrzostw świata w Bodstedt w Niemczech.  Pojadą tam i będą reprezentować Polskę dwie załogi UKŻ Lamelka Kartuzy: Hubert Kurjańczyk i Weronika Marszalik oraz Bartłomiej Szlija i Oskar Plichta.

Uczniowski Klub Żeglarski Lamelka Kartuzy, który w Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Cadet zajął drugie miejsce w kategorii team, reprezentowały cztery załogi: Hubert Kurjańczyk z Weroniką Marszalik, Bartłomiej Szlija z Oskarem Plichtą, Agnieszka Kąkol z Wiktorią Krauzą oraz Marcel Kurjańczyk z Filipem Nowakiem.

Start Bartłomieja Szliji i Oskara Plichty był dofinansowany w ramach Kadry Wojewódzkiej Juniorów Młodszych przez Pomorską Federację Sportu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ