< Powrót
25
lipca 2015
Tekst:
Marina Kamień Pomorski
Zdjęcie:
Tomasz Tetela
Marina Kamień Pomorski.

Kamień Pomorski z Mistrzostwami Europy w Europie

Bardzo dobre wiadomości napłynęły z norweskiego Arendal, gdzie 24 lipca odbyło się walne zebranie członków Międzynarodowej Unii Klasy Europa (IECU). Kamień Pomorski będzie gospodarzem Mistrzostw Europy Juniorów i Mastersów w klasie Europa w przyszłym roku.

Stosowną aplikację miesiąc temu złożyły wspólnie Polski Związek Żeglarski, Polskie Stowarzyszenie Klasy Europa (PSKE) i Jacht Klub Kamień Pomorski (JKKP). Aplikację oficjalnie poparł burmistrz gminy Kamień Pomorski Stanisław Kuryłło .

Aplikację Kamienia Pomorskiego opracowaną przez Marka Świderskiego, prezesa  zarządu Mariny Kamień Pomorski  i Jarosława Płaszczycę, sekretarza generalnego PSKE, w Arendal  prezentował Jarosław Płaszczyca.

– Nie chwaliliśmy się tym, że składamy aplikację – mówi Marek Świderski. – Nie chcieliśmy zanadto rozbudzić nadziei w mieszkańcach gminy Kamień Pomorski i miłośnikach klasy Europa w Polsce. Bardzo się jednak cieszę, że została dobrze przyjęta. Mieliśmy poważnego konkurenta – Francję i to cieszy, że Kamień Pomorski nadal ma zaufanie elit żeglarstwa regatowego. Klasa Europa to silna klasa regatowa, która jeszcze niedawno była klasą olimpijską dla kobiet. Pływa w niej wiele uznanych w świecie żeglarskich nazwisk. Bardzo się cieszę, że będziemy ich gościć w Kamieniu Pomorskim już za rok. Marina Kamień Pomorski jest stworzona do organizacji dużych imprez regatowych. Jako jedyna w ramach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego była projektowana właśnie z myślą o takich imprezach. Również Zalew Kamieński to doskonały akwen regatowy. Jestem przekonany, że klasa Europa zagości u nas na dobre. Chciałbym podziękować Tomkowi Chamerze – wiceprezesowi PZŻ i zarządowi PSKE za okazane zaufanie. JKKP i Kamień Pomorski na pewno go nie zawiodą.

Jak informuje Jarosław Płaszczyca, kontrakt na organizację imprezy został podpisany przez zarząd IECU z chwilą podjęcia uchwały. 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ