jsz
Andrea Lelli
Hanna i Barbara Dzik podczas 420 & 470 The Carnival Race.

Karnawałowe regaty udane dla Polaków

W niedzielę 19 lutego w San Remo zakończył się 420 & 470 The Carnival Race. W regatach 420 w grupie żeńskiej szóste miejsce zajęły Hanna i Barbara Dzik (YKP Gdynia), a w grupie Open siódme przypadło Bartoszowi Reiterowi i Kacprowi Paszkowi (Olsztyński Klub Żeglarski).

W trzydniowych regatach skierowanych do dwuosobowych klas 420 i 470 wzięło udział 138 załóg, w tym 12 polskich. Nasi reprezentanci w klasie 420 mieli w San Remo zgrupowanie, którego częścią był start w 420 & 470 The Carnival Race.

W grupie żeńskiej klasy 420 bardzo dobre, szóste miejsce zajęły siostry Hanna i Barbara Dzik (YKP Gdynia). Załoga, dla której był to pierwszy wyścig w tym składzie, świetnie rozpoczęła regaty (piąte i trzecie miejsce), ale w kolejnych wyścigach płynęły nieco gorzej. Druga kobieca para – Zofia Korsak i Hanna Siwek (MKS Dwójka Warszawa) – skończyła na dwudziestym dziewiątym miejscu. Zwycięstwo w tej grupie odniosły Niemki – Line Thilemann i Sofie Schone, które wygrały dwa z pięciu przeprowadzonych biegów.

W klasie 420 w grupie Open najlepiej zaprezentowali się Bartosz Reiter i Kacper Paszek (Olsztyński Klub Żeglarski), którzy zajęli siódme miejsce na osiemdziesiąt startujących zawodników. Na siedemnastym uplasowała się załoga Tomasz Śledź i Jakub Ostrowski (SEJK Pogoń Szczecin), a na dwudziestym piątym Jakub Gołębiewski i Filip Szmit (MOS Iława/MBSW UKŻR Giżycko). Reszta naszych reprezentantów była na dalszych miejscach. Bezkonkurencyjna w tej grupie okazała się grecka załoga Dimitris Tassios i Telis Athanasopoulos, która wygrała jeden wyścig, a w trzech kolejnych była druga.

W klasie 470, w której Polacy nie startowali, zwyciężyli Włosi – Giulio Calabro i Giacomo Ferrari.

Organizatorem regat był Yacht Club Sanremo we współpracy z Yacht Clubem Marina degli Aregai i Circolo Velico Capo Verde.