< Powrót
26
stycznia 2017
Tekst:
Ewa Górska
Zdjęcie:
arch. Karola Jabłońskiego
Zwycięzcy - od lewej: Matt Struble, Karol Jabłoński, Michał Burczyński.

Karol Jabłoński po raz jedenasty mistrzem świata w klasie DN!

W zakończonych 25 stycznia Mistrzostwach Świata w klasie DN, po raz jedenasty i czwarty raz z rzędu, tytuł mistrza świata wywalczył Karol Jabłoński (OKŻ Olsztyn). Wicemistrzem został Amerykanin Matt Struble, a brąz zdobył Michał Burczyński (AZS UWM Olsztyn), wicemistrz świata 2016.

W pierwszej dziesiątce MŚ znalazło się jeszcze dwóch zawodników polskich: czwarty był Robert Graczyk, a szósty Tomasz Zakrzewski, obaj reprezentujący MKŻ Mikołajki.  

Zawody rozgrywane były w USA na jeziorze Kegonsa koło Medison w stanie Wisconsin w dniach 23-25 stycznia. Rywalizowało 109 zawodników z dziewięciu państw – USA, Kanady, Rosji, Niemiec, Szwajcarii, Holandii, Węgier, Szwecji i Polski. Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych wyścigi udało się rozegrać tylko pierwszego dnia. Drugiego słaby wiatr, a w ostatniego zbyt gruba warstwa mokrego śniegu na lodzie, uniemożliwiły  dalszą rywalizację. Tak więc mistrzostwa zakończyły się po trzech wyścigach rozegranych pierwszego dnia, które bezprecedensowo wygrał Karol Jabłoński.

– Jestem bardzo zadowolony i dumny ze stylu w jakim wygrałem te trzy wyścigi – podsumował mistrz świata. – Słaby wiatr faworyzował moich lżejszych, bardzo doświadczonych rywali. – Najbardziej cieszy wygrana z Amerykaninem Matem Struble, trzykrotnym mistrzem świata, przeciwko któremu żeglowałem po raz pierwszy. Była to oczekiwana przez wielu konfrontacja, którą bezapelacyjnie wygrałem. Jutro dzień podróży w inne miejsce, a w piątek i sobotę rozegramy mistrzostwa Ameryki Północnej. Pogoda nas nie rozpieszcza…

by gretchen dorian photography

Fot. Gretchen Dorian Photography

Wyniki 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ