< Powrót
3
sierpnia 2015
Tekst:
Energa Sailing
Zdjęcie:
Energa Sailing

Karol Jabłoński trzeci w Energa Sopot Match Race

Zakończył się Energa Sopot Match Race, zaliczany do World Match Racing Tour, czyli mistrzostw świata ISAF. Najlepsza była załoga Nicolaia Sehesteda. Na podium stanął także Polak – Karol Jabłoński.

Początkowowo bezkonkurencyjni byli żeglarze Trefor Match Racing. Po pierwszym etapie zawodów, czyli wyścigach „każdy z każdym” nic nie zapowiadało triumfu duńskiej ekipy – ze zdobyczą 6 punktów plasowała się ona na piątym miejscu.

Jednak już w ćwierćfinale i półfinale załoga Nicolaia Sehesteda pokazała na co ją stać. W wyścigu decydującym o awansie do finału na drodze stanął jej Karol Jabłoński, jedyny polski mistrz świata w match racingu. Polak musiał uznać wyższość Duńczyków i zadowolić się walką o trzecie miejsce. W małym finale nie było już mowy o powtórce z poprzedniego biegu.

Przeciwnikiem załogi Karola Jabłońskiego byli Szwedzi ze sternikiem Björnem Hansenem, którzy w ćwierćfinale wyeliminowali załogę Energa Yacht Racing Przemysława Tarnackiego. Mecz zakończył się rezultatem 2:1, co pozwoliło zająć reprezentantom Polski trzecie miejsce. Finał to natomiast kolejny popis Sehesteda, który zwyciężył 2:0 z jachtem dowodzonym przez Iana Williamsa, pięciokrotnego mistrza świata w match racingu i aktualnego lidera World Match Racing Tour.

Wyniki

 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ