< Powrót
13
kwietnia 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Hanna Kajeta

Kartuscy żeglarze rozpoczynają sezon

Regaty, seminarium naukowe i tradycyjne podniesienie bandery – tak w sobotę 22 kwietnia w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze w Brodnicy Górnej UKŻ Lamelka otworzy sezon.

Uroczysta inauguracja sezonu o 9.30 będzie dopiero początkiem atrakcji w Brodnicy Górnej. W oba weekendowe dni na wody jeziora Brodno Wielkie wypłyną Omegi, Optimisty, Vaurieny i Cadety. W sobotę odbędą się oficjalne regaty dla tych klas. Organizatorzy planują trzy wyścigi – pierwszy rozpocznie się o godzinie 10. W niedzielę zaś przeprowadzone zostaną otwarte regaty treningowe dla dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z klasą Optimist.

– W ramach treningu odbędą się trzy biegi w obecności statku komisji sędziowskiej – mówi Hanna Kajeta z UKŻ Lamelka. – Mamy taką zasadę, że uczymy sportu poprzez udział w regatach.

W sobotę o godzinie 12 rozpocznie się seminarium naukowe „Bezpieczeństwo, medycyna, zdrowie i kultura fizyczna” skierowane do rodziców, nauczycieli, trenerów i uczniów. Wykłady mają być prowadzone m.in. przez dr. Dariusza Skalskiego z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku i dr. Piotra Lizakowskiego z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Podczas seminarium duży nacisk ma być położony szczególnie na problem bezpieczeństwa na wodzie. Zgłoszenia e-mailowe kierować można do 20 kwietnia do Hanny Kajety: hanna.kajeta@gmail.com.

Najbliższymi ważnymi wydarzeniami organizowanymi przez UKŻ Lamelka będą Puchar Lamelki w klasie Cadet, który potrwa od 19 do 22 maja i Puchar Burmistrza Kartuz w dniach 24-25 czerwca.

Organizatorami rozpoczęcia sezonu są Uczniowski Klub Żeglarski Lamelka i Kartuskie Centrum Kultury.

Szczegółowe informacje na plakacie.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ