< Powrót
26
lipca 2016
Tekst:
UM Gdańsk
Zdjęcie:
SOFS

Katamaran z misją przypłynie do Gdańska

W sobotę 30 lipca do Gdańsku przypłynie katamaran „Lover”, na pokładzie którego realizowany jest projekt Sails of the Spirit. Załoga składa się z żeglarzy i  osób niepełnosprawnych. Uczestnicy rejsu zapraszać będą gdańszczan do udziału w Pierwszym Światowym Kongresie Osób Niepełnsprawnych w  Jekaterynburgu.

Katamaran „Lover” z uczestnikami  Sails of the Spirit zacumuje w Narodowym Centrum Żeglarstwa. Z załogą realizującą projekt dotyczący osób niepełnosprawnych spotkają się Ewa Kamińska, pełnomocnik prezydenta miasta Gdańska ds. osób niepełnosprawnych oraz Piotr Olech, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego.

Projekt Sails of the Spirit (SOFS) to inicjatywa, która integruje żeglarzy i osób niepełnosprawne. Załogą dowodzi kapitan Uldis Mežulis, a wspierają  ją żeglarze łotewskiego klubu Auda. Jak mówią organizatorzy –  każdy rejs to okazja do integracji i współpracy na polu działań społecznych.

W ciągu dwunastu edycji projektu udział w nim wzięli przedstawiciele ponad 10 krajów. Jego celem jest pomoc osobom niepełnosprawnym zaangażować się w integrację międzynarodowego środowiska osób niepełnosprawnych, która ma rozwijać i wzmacniać więzi społeczno-kulturalne i biznesowe.

Tegoroczny rejs rozpoczął się 1 lipca w Petersburgu w Rosji i zakończy się  23 sierpnia w Paryżu. W trakcie podróży załoga odwiedzi: Finlandię, Szwecję, Łotwę, Litwę, Polskę, Niemcy, Holandię, Belgię i Francję, gdzie będzie ostatni przystanek na trasie.

Więcej informacji o projekcie oraz o trasie rejsu na oficjalnej stronie projektu.  

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ