< Powrót
30
sierpnia 2022
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Zuzanna Trykowa
Livolo Catamaran Cup 2022
Zmagania w Livolo Catamaran Cup 2020.

Katamarany powalczą o mistrzostwo w Livolo Catamaran Cup 2022

Mistrzostwa Polski w klasach Hobie Cat 14 i 16 oraz finał Pucharu Polski Katamaranów Open odbędzie się w dniach 2-4 września w Mechelinkach w ramach Livolo Catamaran Cup 2022.

Sezon 2022 przyniósł wiele pozytywnych informacji dla klasy Hobie Cat w Polsce. Zawodnicy spod biało-czerwonej wystartowali liczną ekipą w mistrzostwach Europy w Niemczech, a kalendarz regat rozbudował się o dodatkowe imprezy i miejsca. Zwieńczeniem udanego sezonu będzie rywalizacja o tytuły mistrzów Polski w klasach Hobie Cat 14 i 16 oraz w finale Pucharu Polski Katamaranów Open, która odbędzie się w dniach 2-4 września w Mechelinkach.

– Jest to już czwarty rok, kiedy organizujemy regaty katamaranów – mówi Bartosz Bartnicki, ze Stowarzyszenia Port Mechelinki. – W tym roku udało nam się zdobyć zaufanie zawodników i Polskiego Związku Żeglarskiego, dzięki czemu otrzymaliśmy prawo do organizacji mistrzostw Polski. Dla naszego młodego klubu jest to duże wyróżnienie, a dla gminy Kosakowo promocja jako miejsca do uprawiania katamaraningu.

Rywalizacja o mistrzostwo Polski w tym roku zapowiada się bardzo interesująco. W klasie HC16 o podium na pewno nie będzie łatwo, ponieważ na liście startowej znalazły się bardzo dobre załogi z Mechelinek, Sopotu i Ustki. W jednoosobowych Hobie Catach 14 zmagania również będą ciekawe, a głównym pretendentem do złota jest ubiegłoroczny mistrz Polski Paweł Janusz, Krzysztof Baryła – brązowy medalista mistrzostw Europy z 2011 roku oraz Wojtek Pestka.

Livolo Catamaran Cup 2022

Podczas Livolo Catamaran Cup 2022 – do którego wciąż można się zapisywać – odbędzie się również finał Pucharu Polski Katamaranów Open, w którym klasyfikowane są 24 załogi. Formuła Open liczona jest według przelicznika Texel i pozwala na ściganie się różnych katamaranów na tej samej trasie regatowej. Dzięki temu w rywalizację sportową mogą być zaangażowani wszyscy posiadacze katamaranów. Mechelinki są ostatnim przystankiem w tegorocznym Pucharze Polski – wcześniej rywalizacja odbywała się w Turawie, Wiśle Wielkiej i Czaplinku. Po trzech regatach w klasyfikacji prowadzi małżeństwo Kuba i Ania Bączek na Nacra 20, drugie miejsce zajmują Krzysztof Bassak i Piotr Siciński na katamaranie Exploder Scorpion 18 ), a trzecie Jakub Drobczyk i Robert Adamczyk również pływający na Nacra 20.

Organizatorem Livolo Catamaran Cup 2022 jest Stowarzyszenie Port Mechelinki. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje portal Żeglarski.info.

Strona regat

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ