< Powrót
22
września 2022
Tekst:
Tomasz Falba
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann

Klasa 2020: Szykuje się zacięta rywalizacja

Już po raz drugi miłośnicy klasy 2020 spotkają się na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski. Regaty rozegrane zostaną w najbliższy weekend 24-25 września w Gdyni.

Jachty 2020 to młoda, dynamicznie rozwijająca się klasa żeglarska, która znajduje coraz więcej zwolenników, a nawet pasjonatów. To właśnie oni spotkają się w Gdyni, aby zmierzyć się w II Międzynarodowych Mistrzostwach Polski.

– Szykuje się naprawdę zacięta rywalizacja – mówi Marta Wasążnik, przedstawiciel organizatora zawodów Polskiego Stowarzyszenia Klasy 2020. – Zwłaszcza, co chciałabym mocno podkreślić, że jest się o co bić, bo nagrodą dla zwycięzców jest rejs na legendarnym żaglowcu „Pogoria”.

O mistrzostwo Polski w klasie 2020 powalczy kilkudziesięciu zawodników z całego kraju. Na starcie stanie dziesięć jachtów w dwóch klasach: Jacht 2020 Regular oraz Jacht 2020 Open (Sport i Speed). Portem regat będzie Marina Yacht Park.

Organizatorzy przewidują rozegranie dwunastu wyścigów. Start pierwszego z nich zaplanowany został na sobotę 24 września w samo południe.

Uroczyste zakończenie regat odbędzie się następnego dnia, w niedzielę 25 września o godz. 16. Wtedy to poznamy nowych mistrzów Polski w klasie 2020. Organizatorzy spodziewają się, że tegoroczne regaty zapiszą się w pamięci uczestników jeszcze lepiej niż ubiegłoroczne.

Organizatorem mistrzostw jest Polskie Stowarzyszenie Klasy 2020. Współorganizatorem Fundacja Aktywnie i Zdrowo. Sponsorem spółka Pro-Air. Wydarzenie odbywa się pod patronatem naszego portalu.

Więcej informacji

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

PODZIEL SIĘ OPINIĄ