< Powrót
22
lutego 2018
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Andrea Lelli
San Remo

Klasa 420 popłynie w San Remo

Dwanaście polskich załóg wystartowało w czwartek 22 lutego w Karnawałowych Regatach w San Remo. Zmagania w klasach 420 i 470 potrwają do niedzieli.

San Remo na włoskiej Riwierze jest popularnym akwenem dla klasy 420. W 2016 roku odbyły się tam mistrzostwa świata w tej klasie, w których złoty medal zdobyły Hanna Dzik i Julia Szmit (YKP Gdynia/ MBSW/UKŻR Giżycko). Z kolei w zeszłym roku na Regatach Karnawałowych wystartowało w klasie 420 ponad dwustu zawodników, w tym dwudziestu czterech Polaków.

W tym roku w zmaganiach klasy 420 w San Remo uczestniczą cztery załogi kobiece i osiem męskich. W grupie kobiet pływają Gabriela Czapska i Hanna Rajchert (KS Spójnia Warszawa / MKS Dwójka Warszawa), Weronika Jaroszek i Sara Florczyńska, Zofia Korsak i Karolina Cendrowska (wszystkie MKS Dwójka Warszawa), Amelia Linowska i Julia Chmiel (Baza Mrągowo).

Z kolei w grupie Open wystartowali Jakub Gołębiowski i Filip Szmit (MOS Iława/MBSW UKŻR Giżycko), Mateusz Jankowski i Filip Zalewski oraz Mateusz Krasowski i Julian Gloeh (wszyscy MKS Dwójka Warszawa), Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski (Chojnicki Klub Żeglarski/KS AZS AWFiS Gdańsk), Kacper Paszek i Bartosz Reiter (Olsztyński Klub Żeglarski), Jacek Muszyński i Antoni Sapijaszko, Mateusz Szweda i Adrian Dubowski oraz Jan Turczynowicz i Dominik Ignaczewski (wszyscy KS Spójnia Warszawa).

Wyścigi potrwają do niedzieli 25 lutego.

Szczegółowe informacje

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ