< Powrót
12
czerwca 2018
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
PSK505
klasy 505

Krynica Morska: Druga odsłona Pucharu Polski klasy 505

W Krynicy Morskiej, w nadchodzącą sobotę i niedzielę odbędzie się Puchar Polski Klasy 505. Będzie to druga impreza zaliczana do tegorocznej klasyfikacji generalnej. Na starcie spodziewany jest udział ponad dwudziestu załóg. 

W najbliższy weekend, 16-17 czerwca w Krynicy Morskiej ścigać się będzie klasa 505. Zawody na Zalewie Wiślanym zostały zorganizowane po raz czwarty w historii i na stałe wpisały się w regatowy kalendarz.

Na starcie organizatorzy spodziewają się udziału nawet dwudziestu załóg z całej Polski. Krynica Morska to dobre miejsce do rozgrywania regat żeglarskich.  Wąska, porośnięta lasem Mierzeja Wiślana jest otoczona z jednej strony wodami Bałtyku, a z drugiej Zalewu Wiślanego. Taka lokalizacja gwarantuje bardzo dobre warunki wiatrowe do szybkiego żeglowania. W programie przewidziano siedem wyścigów.

Organizatorami regat jest Gmina Miasta Krynica Morska, Jacht Klub Krynica Morska oraz Polskie Stowarzyszenie Klasy 505.

Impreza w Krynicy Morskiej jest dla zawodników klasy 505 ostatnią okazją do sprawdzenia formy przed zbliżającymi się mistrzostwami świata. Odbędą się one w dniach 18-27 lipca w Gdyni. Do oficjalnego otwarcia mistrzostw zostało nieco ponad trzydzieści dni. Na liście startowej jest już zgłoszonych prawie 130 ekip z 14 krajów.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ