Oktawian Ozminkowski
YKP Gdynia
Zwyciezcy na podium.

Klasa Optimist: zakończyły się regaty o Puchar YKP Gdynia

W niedzielę 30 czerwca zakończyły się regaty o Puchar YKP Gdynia w klasie Optimist będące równocześnie ostatnimi zawodami eliminacyjnymi do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na starcie regat stanęło 116 zawodników z całej Polski.

W ciągu trzech dni rozegrano 9 wyścigów w dobrych warunkach wiatrowych. Zwyciężył Ignacy Oźminkowski (KS Spójnia Warszawa), przed Oskarem Ponto  (YKP Gdynia), a trzecie miejsce zajął Mateusz Gigielewicz z Giżyckiej Grupy Regatowej.

Regaty w Gdyni były ostatnim etapem przygotowań dla pięciu zawodników wyjeżdżających w środę na Mistrzostwa świata na Karaiby. Poza zawodnikami z podium, Ignacym i Mateuszem, na Antiguę lecą Iwo Reński i Tomasz Bendlewski z YKP Gdynia oraz Antek Lipiński z CHKŻ Chojnice. Trenerem ekipy jest Jacek Turczynowicz.