< Powrót
2
października 2016
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
HOM Puck

Klasa Puck zakończyła sezon

21 jachtów wystartowało 2 października w Regatach Małego Morza o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Władysławowa Stefana Kleina. Zwyciężył Marcin Styborski z Yacht Clubu Rewa.

Zorganizowane w niedzielę regaty były ostatnimi w kalendarzu Polskiego Stowarzyszenia Klasy Puck. Odbywały się one przy ładnej pogodzie choć stosunkowo słabym wietrze, ale mimo tego udało się przeprowadzić jeden wyścig więcej – sześć zamiast planowanych pięciu.

Po raz drugi w ten weekend zwyciężył Marcin Styborski, który wczoraj wygrał Regaty Zamknięcia Sezonu. Co ciekawe triumfował on również w dwóch imprezach otwierających sezon Polskiego Stowarzyszenia Klasy Puck – Regatach Otwarcia Sezonu o Puchar Burmistrza Miasta Puck i Wiosennych Regatach Małego Morza o Puchar Burmistrza Miasta Władysławowa.

– Wczoraj wygrałem dwa wyścigi, dzisiaj pięć – bardzo dobrze mi się pływało, mimo słabowiatrowych warunków – mówi Marcin Styborski z Yacht Clubu Rewa, zwycięzca regat. – Szło mi jak po maśle, aż byłem zdziwiony. Muszę przyznać, że we wszystkich imprezach, w których startowałem zajmowałem pierwsze lub drugie miejsce. Jedynym wyjątkiem były mistrzostwa Polski klasy Puck, w których byłem dziewiąty. Mogę więc uznać sezon za udany. W zeszłym roku miałem podobne wyniki i myślałem, że nie mogą się one powtórzyć – a jednak udało mi się popłynąć lepiej. Dlatego chciałbym podziękować moim załogantom, z którymi wygrywałem w ten weekend – Marcie Kinal, Annie Welenc, Dawidowi Reinholdowi i Adamowi Tomczyńskiemu.

Na drugiej pozycji uplasował się Ryszard Kwiatkowski, a na trzeciej Jacek Ludwiczak, który w sobotnich regatach klasy Puck również zajął tę lokatę.

Organizatorem Regat Małego Morza o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Władysławowa Stefana Kleina jest Polskie Stowarzyszenie Klasy Puck we współpracy z Harcerskim Ośrodkiem Morskim w Pucku i przewodniczącym Rady Miasta Władysławowa.

Wyniki regat

PODZIEL SIĘ OPINIĄ