Kobiecy triumf w inauguracji Śląskiej Ligi Regatowej
17 września na Zalewie Rybnickim ruszyła kolejna edycja żeglarskich rozgrywek ligowych. W trudnych jesiennych warunkach niepokonaną okazała się kobieca załoga „Nowy Dom”. Panie pływały składzie: Aneta Harnasz, Anna Kubica, Wirginia Brodowiak i Wiktoria Mrozowska.

Zwyciężczynie I rundy ligowych rozgrywek, żeglarki z załogi „Nowy Dom”.
W sobotę 16 września przeprowadzono oficjalne treningi dla wszystkich zgłoszonych załóg, natomiast w niedzielę przeprowadzono 7 wyścigów I rundy Śląskiej Ligi Regatowej. Ulewny deszcz i niska temperatura sprawiły, że warunki rywalizacji były dość trudne. Tym większy respekt budzi doskonała postawa dziewczyn z „Nowego Domu”, które wygrały 4 wyścigi i pokonały utytułowanych sterników, jak Radek Jamróz czy Krzysztof Harnasz.
Walka o miejsca na podium była bardzo zacięta, czołową trójkę dzieliły pojedyncze punkty. Drugie miejsce zajęli obrońcy srebrnego medalu z poprzedniej edycji, czyli „Inżbud” i załoga Rybnickiego Klubu Żeglarskiego. Na 3 miejscu regaty zakończyła załoga „Instalmexu” z Krzysztofem Harnaszem ze sterem. Warto wspomnieć o dobrym 5 miejscu kolejnej żeńskiej załogi „K4D” ze Śląskiego Yacht Clubu, startującej w lidze po raz drugi.
Pełne wyniki 1 rundy Śląskiej Ligi Regatowej
1. „Nowy Dom” – 3 pkt
2. „Inżbud” – Rybnicki Klub Żeglarski – 4 pkt
3. „Instalmex” – 5 pkt
4. „Possible Worldwide Polska” – 8 pkt
5. „Śląski Yacht Club K4D” – 8 pkt
6. „MultiComfort” – 9 pkt
7. „Śląski Yacht Club 2” – 10 pkt
Śląska Liga Regatowa jest kontynuacją projektu cyklicznych żeglarskich rozgrywek w formie ligowej, mającego na celu aktywizację lokalnych zawodników i klubów żeglarskich i zachęcenie ich do wspólnej rywalizacji. Podobne projekty wystartowały już w Szczecinie i Trójmieście. W lidze udział biorą dowolnie zorganizowane zespoły żeglarskie, a jednakowy sprzęt w postaci floty jachtów Skippi 650 dostarcza organizator. Dzięki temu liczą się tylko umiejętności załóg, a zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwia udział w regatach.
Zgłoszenia i więcej informacji można uzyskać u organizatora regat lub na stronie na facebooku: https://www.facebook.com/LigaSLR/
Organizatorem ligi jest firma MT Partners, która od 2007 roku zorganizowała takie imprezy jak cykl regat Pucharu Świata ‘Polish Match Tour’, Mistrzostwa Świata w Klasie Optimist, Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy w match racingu. Od 5 lat organizuje również Ligi Regatowe w Szczecinie i w Rybniku oraz ogólnopolską Polską Ekstraklasę Żeglarską z regatami w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie. Liga organizowana jest przy współpracy z Rybnickim Klubem Żeglarskim i przy wsparciu Miasta Rybnik.
Kontakt do organizatorów: maciek@polishmatch.pl.


