< Powrót
7
września 2020
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Robert Hajduk

Kolejna odsłona Pucharu Polski 505

W dniach 5-6 września na Zatoce Puckiej odbyła się trzecia impreza z cyklu Pucharu Polski klasy 505. Triumfowała załoga z Warszawy.  

Przez 2 dni udało się bardzo sprawnie rozegrać wszystkie siedem zaplanowanych wyścigów. Pierwszego dnia panowały doskonałe, lecz mocno zmienne warunki żeglarskie. Zachodni wiatr o prędkości od 6 do 13 węzłów pozwolił na rozegranie czterech wyścigów. Najlepiej w tych warunkach poradzili sobie bracia Karol Milewski oraz Bartek Milewski Yacht Klubu Stal Gdynia i to oni byli liderami po pierwszym dniu. Ich przewaga nad drugą załogą wynosiła aż 4 punkty.

– Pierwszy dzień był dla nas bardzo udany – mówi Karol Milewski. – Udało nam się pływać konsekwentnie, co zaowocowało zakończeniem wszystkich czterech wyścigów w czołówce. Reszta załóg pływała bardzo nierówno co można zauważyć po wynikach. Jesteśmy zadowoleni z prędkości łódki jak i decyzji taktycznych jakie podejmowaliśmy razem z bratem.

Drugiego dnia nad Zatoką Pucką pojawiło się o wiele więcej chmur, które spowodowały, że decydujący dzień, był o wiele bardziej wietrzny. Wiatr w szkwałach dochodził nawet do 18 węzłów. Pozwoliło to na szybkie i efektowne pływanie w ślizgu, zwłaszcza na kursach z wiatrem. W tych warunkach najlepiej radziła sobie warszawska załoga Mateusz Jura oraz Bartosz Chroł i to oni po wygraniu wszystkich trzech wyścigów wyszli na prowadzenie i ostatecznie wygrali regaty.

– Bardzo cieszymy się z wygranej – podsumował Bartek Chroł. – Dzisiejszy dzień był dla nas idealny, gdyż czujemy się bardzo silni w warunkach mocno wiatrowych. Schodząc na wodę wiedzieliśmy że mamy dużą stratę do pierwszego miejsca, jednak wszystko ułożyło się po naszej myśli.

Pierwsze miejsce zajęli: Mateusz Jura/Bartosz Chroł – AZS SGH Warszawa.

Drugie miejsce zajęli: Karol Milewski/Bartosz Milewski – YK Stal Gdynia.

Trzecie miejsce zajęli: Tomasz Brzozowski/Paweł Choroba – KŻ Horn Kraków.

Pełne wyniki. 

Regaty w Pucku były przedostatnią imprezą Pucharu Polski Klasy 505 w roku 2020. W dniach 26-27 września odbędą się regaty zakończenia sezonu w Gdyni, po których zostanie wyłoniony zwycięzca Pucharu Polski.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ