< Powrót
22
czerwca 2017
Tekst:
Ewa Górska
Zdjęcie:
Nord Cup Team

Kolejne regaty PBP przed nami

23 i 24 czerwca żeglarze morscy będą ścigać się w B8 Race, czyli długodystansowym wyścigu do platformy Balticnord w ramach II edycji regat Nord Cup. To nie jedyna impreza Pucharu Bałtyku Południowego, którą zaplanowano na najbliższy weekend.

Całkowita długość trasy wyniesie 120 Mm, a zawiadomienie o regatach można znaleźć na stronie nordcup.pl. Informacje o wyścigu dostępne są także na stronie organizatora.

Kolejne regaty zaliczane do klasyfikacji PBP rozegrane zostaną na Zatoce Pomorskiej w Świnoujściu 24 i 25 czerwca. Będą to XXX regaty „Dni Morza”. Zawiadomienie i zgłoszenia na stronie JKM Kotwica O/Świnoujście.

24 czerwca na Zalewie Wiślanym rozegrany zostanie całodzienny wyścig o Puchar Mariny Elbląg. Informacje dostępne na stronie organizatora.

Część pucharowych regat żeglarze mają już za sobą. W miniony weekend rozegrano trzy imprezy PBP we wschodniej części Bałtyku. Pierwszą z nich był Puchar Dwóch Komandorów, a drugą Puchar Komandora JK Kaliningradzkiego. Wyniki i relacje z obu imprez znajdują się na stronie organizatora.

Z kolei na Zatoce Gdańskiej jachty ścigały się w kolejnej edycji Eljacht Cup. Wyniki i relacja na stronie Eljacht.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ

Błękitna szkoła