< Powrót
29
marca 2021
Tekst:
Andrzej Szrubkowski
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Pucharu Bałtyku

Komunikat Biura Pucharu Bałtyku Południowego

Biuro Pucharu Bałtyku Południowego, prowadząc przygotowania do sezonu regatowego 2021, informuje załogi zainteresowane udziałem w klasyfikacji PBP o przygotowaniu projektu Kalendarza PBP 2021 ver8. Ukończenie prac nad projektem kalendarza było możliwe z uwagi na odnowienie kontaktów z Regionem Kaliningradzkim.

Jak informują nasi rosyjscy koledzy, podejmowane są przez nich starania na rzecz potwierdzenia możliwości udziału załóg rosyjskich w regatach na polskich akwenach.

Projekt Kalendarza PBP 2021 ver. 8 będzie modyfikowany na podstawie deklaracji organizatorów regat, którzy są zobowiązani przesłać je na adres Biura PBP w terminie do 30 kwietnia 2021 r. Wszelkie propozycje zmian kalendarza muszą być konsultowane z reprezentującym Region członkiem Biura PBP.

W roku 2021 stosowane będą przepisy Regulaminu PBP 2021, które nie uległy zmianom w odniesieniu do obowiązujących w sezonie 2020.

Uczestnicy regat klasyfikowani w klasach pomiarowych ORC i KWR powinni pamiętać o posiadaniu ważnego świadectwa pomiarowego. O ile uczestnicy regat posługujący się świadectwami ORC wykazują znaczną dbałość o bieżącą aktualizację świadectwa pomiarowego, o tyle stosujący świadectwa pomiarowe KWR często są zaskakiwani brakiem jego aktualnej wersji.

W trosce o komfort armatorów przypominamy o konieczności dokonania aktualizacji świadectwa pomiarowego, o czym informuje komunikat zamieszczony na KWR.

Poniżej publikujemy wykaz świadectw pomiarowych KWR, które zostaną usunięte w dniu 15 kwietnia 2021 r.

KWR do usunięcia

Biuro Pucharu Bałtyku Południowego życzy wszystkim uczestnikom regat udanego sezonu 2021!

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ