< Powrót
21
grudnia 2021
Tekst:
Andrzej Szrubkowski
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Pucharu Bałtyku Południowego

Komunikat Biura Pucharu Bałtyku Południowego

Zakończenie Pucharu Bałtyku Południowego 2021 planowane jest w sobotę 22 stycznia 2022 roku. Trwają także przygotowania do kolejnego sezonu. Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem Biura PBP z dnia 21 grudnia 2021 roku.

Po raz kolejny epidemia utrudnia przeprowadzenie zakończenia cyklu regat Pucharu Bałtyku Południowego i oficjalnego ogłoszenia wyników, a co równie ważne wręczenia nagród zwycięzcom. W listopadzie pojawiła się szansa wykorzystania w tym celu Pomorskiej Gali Żeglarskiej, jednak z powodu prawdopodobieństwa przekroczenia limitów antycovidowych, nie można było skorzystać z nadarzającej się okazji.

Po ujawnieniu rządowych planów walki z epidemią, zapadło postanowienie przeprowadzeniu zakończenia PBP 2021 w sobotę 22 stycznia 2022 roku. Dokładny czas i miejsce ceremonii będzie znane najpóźniej z początkiem roku. Ostateczne powiadomienie zostanie dokonane poprzez rozesłanie zaproszeń imiennych.

Oficjalne klasyfikacje zostały zamieszczone z końcem października 2021 i są dostępne na portalu Żeglarski.info. Posumowanie sezonu 2021 nastąpiło zaś w artykule zamieszczonym w piśmie Pomorskiego Związku Żeglarskiego „Hals”.

W okresie ostatnich miesięcy podjęte zostały przygotowania do sezonu 2022. Przygotowywany jest m.in. projekt zmian Regulaminu PBP, który zostanie w najbliższym czasie przekazany do konsultacji wszystkim przedstawicielom członków Konferencji PBP. Przygotowywane jest także spotkanie tychże przedstawicieli w terminie planowanego zakończenia PBP. W przypadku gdy podjęta zostanie decyzja o przeprowadzeniu tego spotkania, jego uczestnicy zostaną na nie zaproszeni w terminie do 10 stycznia 2022 roku.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy uczestnikom regat PBP oraz sympatykom cyklu, wielu sukcesów na trasach regat i pozytywnych emocji związanych ze śledzeniem żeglarskiej rywalizacji.

Biuro Pucharu Bałtyku Południowego

Co myślisz o tym artykule?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ