< Powrót
16
marca 2022
Tekst:
Andrzej Szrubkowski
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Bałtyku

Komunikat Biura Pucharu Bałtyku Południowego: spotkanie i szkolenie

W sobotę 2 kwietnia w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego w Gdyni odbędzie się spotkanie przedstawicieli Konferencji Pucharu Bałtyku Południowego.

Początek spotkania został wyznaczony na godzinę 12.30. Zebranie zostanie przeprowadzone przy osobistym udziale zaproszonych osób, wśród których znajdą się również przedstawiciele marszałków trzech współpracujących regionów: warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego.

Obecność osób reprezentujących marszałków wymienionych regionów pozwoli skoordynować przygotowania do głównych regat tegorocznego sezonu w regionie pomorskim, którymi będą Regaty Marszałkowskie zaplanowane w terminie 15-17 lipca na Zalewie Wiślanym.

Obradujący omówią też aktualny stan gotowości żeglarzy do uczestnictwa w jubileuszowym sezonie polskiego żeglarstwa, zatwierdzą kalendarz regat Pucharu Bałtyku Południowego oraz zmiany Regulaminu pucharowych regat.

Szkolenie mierniczych KWR

Żeglarzy zainteresowanych wsparciem przygotowań do nadchodzącego sezonu prosimy o zapoznanie się z komunikatem zamieszczonym na https://kwr-swiadectwa.pl/?m=info informującym o zamiarze organizacji przez Pomorski Związek Żeglarski szkolenia mierniczych Formuły KWR.

Osobom, które odbędą szkolenie ze skutkiem pozytywnym, zostaną nadane stosowne uprawnienia do wykonywania pomiarów jachtów powiązane z prawem generowania certyfikatów Formuły KWR.

Zapraszamy jednocześnie armatorów jachtów chcących uzyskać lub odnowić certyfikat do zgłaszania swoich potrzeb w tym zakresie. Zgłoszenia te w znacznym stopniu przyczynią się do usprawnienia przebiegu stażu nowo mianowanych mierniczych.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ