< Powrót
18
września 2018
Tekst:
CWM ZHP
Ilustracja:
CWM ZHP
Konferencja 100 lat Wychowania Morskiego w Polsce

Konferencja 100 lat Wychowania Morskiego w Polsce

20 października 2018 roku w Gdyni odbędzie się pierwsza Konferencja 100 lat Wychowania Morskiego w Polsce. To ogólnopolskie  wydarzenie, które pozwoli podsumować dotychczasowy dorobek polskiej edukacji morskiej.

Dzięki udziałowi reprezentacji szerokiego grona organizacji, stowarzyszeń, klubów i ośrodków edukacyjnych związanych z wychowaniem morskim możliwe będzie podjęcie dialogu o przyszłości.

Konferencja 100 lat Wychowania Morskiego w Polsce jest częścią jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego, który został objęty patronatem narodowym prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

To ogólnopolskie spotkanie ludzi morza i wychowawców zostało również objęte patronatem honorowym ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka, wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha, marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka, prezydenta miasta Gdynia Wojciecha Szczurka oraz dyrektora Urzędu Morskiego Wiesława Piotrzkowskiego.

Program konferencji podzielony został na trzy bloki: „Wczoraj”, „Dziś” oraz „Jutro”. Prelekcje w ramach bloku „Wczoraj” będą miały charakter historyczny, „Dzisiaj” pozwoli na zaprezentowanie obecnie odbywających się działań z zakresu wychowania morskiego, natomiast „Jutro” to część, podczas której uczestnicy konferencji spojrzą w przyszłość, na kolejne 100 lat wychowania morskiego.

Oprócz prelekcji w ramach programu przygotowywana jest również „Strefa Żaglowców”, czyli miejsce w którym przez cały czas trwania wydarzenia można będzie spotkać przedstawicieli większości polskich żaglowców. Bo to właśnie żaglowce odgrywają specjalna rolę w polskim wychowaniu morskim.

Tam gdzie jest mowa o morzu nie może zabraknąć szant i muzyki żeglarskiej. Po oficjalnym zakończeniu Konferencji jej uczestnicy zostaną zaproszeni na koncert Męskiego Chóru Szantowego Zawisza Czarny. Koncert będzie otwarty również dla wszystkich miłośników szant i pieśni kubryku.

Udział w  konferencji 100 lat Wychowania Morskiego w Polsce jest nieodpłatny. Jest to możliwe  dzięki wsparciu sponsorów: Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA oraz DCT Gdańsk SA. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu należy jedynie przesłać zgłoszenie.

Program

Zgłoszenie

Strona wydarzenia

PODZIEL SIĘ OPINIĄ