< Powrót
12
stycznia 2016
Tekst:
IM
Zdjęcie:
Łukasz Głowala

Konferencja „Bezpieczeństwo żeglarzy na morzu”

Konferencja Bezpieczeństwa 2016 organizowana przez Komisję Żeglarstwa Morskiego PZŻ i Pomorski Związek Żeglarski odbędzie się 19 marca 2016 r. w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku. Zgłoszenia już od dzisiaj.

Przed rokiem PoZŻ wrócił do tradycji organizowania konferencji bezpieczeństwa. Sympozjum „Od szkolenia do bezpiecznego żeglowania” odbyło się w Gdyni 11 kwietnia 2015 r.  W tym roku na spotkanie pod hasłem „Bezpieczeństwo żeglarzy na morzu” KŻM PZŻ i PoZŻ zapraszają do Gdańska.

Wśród prelegentów autorytety w swoich dziedzinach. Dyrektor Szkoły Morskiej Alfred Naskręt opowie o żeglarstwie zawodowym. Dr inż. Jan Młynarczyk z Politechniki Gdańskiej o bezpieczeństwie eksploatacyjnym jachtów w aspekcie fizycznym i prawnym. Kpt. j. Tomasz Maracewicz, w latach 2010-2014 komendant CWM ZHP w Gdyni, będzie mówił o stereotypach i zagrożeniach jachtu widzianych z mostka statku handlowego. Żeglarz regatowy i morski Michał Korneszczuk o bezpieczeństwie rozgrywania regat na Zatoce Gdańskiej. Dyrektor SAR Marek Długosz o zasadach współdziałania w akcjach ratowniczych. Kpt. ż.w. Zbigniew Wyganowski z Urzędu Morskiego w Gdyni wyjaśni rolę Urzędu w systemie bezpieczeństwa żeglarstwa morskiego.

Konferencja ma charakter otwarty, udział w niej jest bezpłatny. Można się zgłaszać telefoniczne (605 553 413, w godz. 8-16) lub mailowo (ilona.miluszewska@pozz.org.pl) do 25 lutego 2016 r. Prosimy o podanie imienia, nazwiska, przynależności klubowej, miasta, adresu mailowego i numeru telefonu.

Partnerem konferencji jest Narodowe Muzeum Morskie i miasto Gdańsk.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ