< Powrót
13
listopada 2023
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Roman Latanowicz
barbórkowe
XXVIII Zimowe Regaty Barbórkowe zgromadziły na wodach Jeziora Pątnowskiego ponad 100 żeglarzy.

Konińscy żeglarze zapraszają na Regaty Barbórkowe

Już po raz XXIX zorganizowane zostaną Zimowe Regaty Barbórkowe. Impreza na Jeziorze Pątnowskim odbędzie się w sobotę 18 listopada.

Choć większość żeglarzy zakończyła już sezon, konińscy regatowcy tradycyjnie wciąż mają w planach ściganie się. Ostatnią w tym roku okazją do tego będą XXIX Zimowe Regaty Barbórkowe, które na wodach Jeziora Pątnowskiego zorganizuje Klub Żeglarski przy Kopalni Węgla Brunatnego „Konin”.

barbórkoweImpreza co roku cieszy się dużą popularnością. XXVIII edycja zgromadziła 37 jachtów, na których łącznie rywalizowała ponad setka żeglarzy. W tym roku będzie zapewne podobnie.

– Spodziewamy się około 35-40 jachtów i co najmniej 120 żeglarzy na starcie – zapowiada Roman Latanowicz, prezes Konińskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. – Liczymy na dobre warunki pogodowe. Póki co prognozy nie wskazują na przymrozki lub opady śniegu, ale o tej porze roku wszystko jest możliwe.

W regatach będą mogli wziąć udział żeglarze w klasach Laser, 470, Omega Sport i Standard oraz w grupach Open i Turystycznych I, II, III.

Regaty zostaną uroczyście rozpoczęte w sobotę 18 listopada o godzinie 10 na przystani Klubu Żeglarskiego przy KWB „Konin” w Pątnowie. O 10.15 planowana jest odprawa sterników, a o 11 start do pierwszego wyścigu. Organizatorzy planują przeprowadzenie pięciu wyścigów. XXIX Zimowe Regaty Barbórkowe zostaną oficjalnie zakończone o godzinie 17.30.

Regaty zaliczane są do Grand Prix Jezior Konińskich, organizowanego przez Koniński Okręgowy Związek Żeglarski.

Zawiadomienie o regatach

Co myślisz o tym artykule?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ