< Powrót
28
lipca 2020
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
JACHtCĘ2020
Jachty 2020 podczas zorganizowanych 21 czerwca towarzyskich Regat o Puchar Jana.

Konkurs JACHtCĘ2020 rozstrzygnięty!

Znamy zwycięzców konkursu JACHtCĘ2020, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Klasy 2020. Jachty 2020 trafią w darmowy czarter do żeglarzy z Gowidlina, Szczecina, Poznania i Przytocznej.

Konkurs JACHtCĘ2020, organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Klasy 2020, ogłoszony został w czwartek 2 lipca. Żeby otrzymać w darmowy czarter jacht 2020 w okresie od 27 lipca do 15 października, uczestnicy musieli m.in. opisać aktywności, jakie chcieliby przeprowadzić na jachcie 2020.

Komisja konkursowa – żeglarz wyczynowy i regatowiec Szymon Kuczyński, dyrektor Zakładu Budowy Jachtów w firmie Pro-AIR Jan Springer i Marta Wasążnik, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Klasy 2020 – na posiedzeniu w poniedziałek 27 lipca wyłoniła zwycięzców.

– Jestem pod wrażeniem kreatywności żeglarzy i klubów, które wzięły udział w konkursie – mówi Marta Wasążnik. – Mieliśmy wielki problem z wybraniem czterech najlepszych zgłoszeń, bo każde z nich zawierało świetny pomysł na wykorzystanie jachtu 2020.

Jachty 2020 trafią w darmowy czarter do Poznańskiego Klubu Morskiego Ligi Obrony Kraju im. kpt. Adama Białoszyńskiego w Poznaniu, Gminnego Klubu Sportów Wodnych Kilwater Gowidlino z województwa pomorskiego, Centrum Żeglarskiego w Szczecinie i Szkoły pod żaglami przy Szkole Podstawowej w Przytocznej w województwie lubuskim, tworzonej przez Lucynę i Waldemara Tratwalów.

Jacht 2020 skonstruowany został przez doświadczonego konstruktora Eugeniusza Gintera, a produkowany jest przez firmę PRO-AIR z Gdyni. To wszechstronny i funkcjonalny jacht, na którym pływać może od dwóch do sześciu osób. Wykorzystywany może być do pływania rekreacyjnego, regatowego oraz edukacji żeglarskiej.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ