< Powrót
1
października 2022
Tekst:
Karolina Sołtaniuk
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann

Konsul honorowy Malty wygrywa w regatach konsulów

W piątek 30 września w Gdyni odbyła się czwarta już edycja Morskich Regat Konsulów. Na starcie stanęły załogi pięciu konsulów honorowych: Malty, Bułgarii, Bangladeszu, Litwy oraz Mołdawii. Rywalizacja odbyła się na jachtach klasy 2020.

Jednodniowe regaty z portem w Marina Yacht Park Gdynia przebiegły szybko i sprawnie. Wiatr dochodzący do 10 węzłów i jesienne słońce stworzyły idealne warunki do żeglowania. Komisji sędziowskiej udało się rozegrać wszystkie zaplanowane wyścigi.

Bezkonkurencyjną załogę, która metę za każdym razem przekraczała na pierwszym miejscu, poprowadził do zwycięstwa prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera. Załoga konsula honorowego Republiki Malty w składzie: Sławomir Kalicki (konsul honorowy Republiki Malty w Gdyni), Jacek Tymiński (konsul honorowy Republiki Mołdawii w Gdańsku) i Wojciech Szymulewicz stanęła na najwyższym stopniu podium.

O wicemistrzostwo zacięta walka trwała do samego końca. Finalnie szybsza okazała się załoga konsula honorowego Republiki Litewskiej: Józef Poltrok (konsul honorowy Republiki Litewskiej w Gdańsku), Weronika Szucka, Roman Ramołowski i Jakub Wiedeheft.

Na trzecim miejscu uplasowała się załoga konsula honorowego Ludowej Republiki Bangladeszu: Jan Zacharewicz (konsul honorowy Ludowej Republiki Bangladeszu w Gdańsku), Dariusz Dziedziul, Adam Mierosławski i Martyna Śledź.

Czwarte miejsce zajęła załoga konsula honorowego Republiki Bułgarii: Jan Strawiński (konsul honorowy Republiki Bułgarii w Gdańsku), Piotr Kosko, Piotr Wrona, Tomasz Mistat oraz Aleksander Grono.

Zakończenie regat odbyło się w restauracji BanGlob Marina ToTuart w Gdyni. Z rąk prezesa Pomorskiego Związku Żeglarskiego Bogusława Witkowskiego najlepszej załodze przyznano voucher na tygodniowy rejs legendarnym żaglowcem „Pogoria”, którego PoZŻ jest armatorem, a nagroda ta będzie przekazana dalej na dowolny cel charytatywny.

Organizatorami wydarzenia była Marina Yacht Park Gdynia i Pomorski Związek Żeglarski przy udziale Stowarzyszenia Konsulów Honorowych w Polsce. Partnerem medialnym był nasz portal.

Co myślisz o tym artykule?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ