Jędrzej Szerle
Łukasz Dzięcielski
Najlepsi Korsarze na podium.

Korsarze i Optimiściarze ścigali się w Charzykowach

W środę 3 maja w Charzykowach zakończyły się Regaty Konstytucyjne oraz Mistrzostwa Floty Północ o Puchar Jeziora Charzykowskiego. Wzięło w nich udział 82 zawodników.

Tymi dwoma imprezami zakończyła się pełna żeglarskich emocji majówka w Chojnickim Klubie Żeglarskim. Wcześniej, 30 kwietnia, odbyło się tam uroczyste otwarcie sezonu, a 1 maja dobiegły końca trzydniowe regaty eliminacyjne do mistrzostw Europy i świata w klasie 420.

W Regatach Konstytucyjnych wystartowało 53 Optimistów z grupy B. Mimo zimna przed dwa dni udało się przeprowadzić sześć wyścigów, w których najlepiej zaprezentowali się zawodnicy gospodarzy i gdyńskiej Arki.

Zwyciężył Igor Rudek (MKŻ Arka Gdynia), który zajął pierwsze miejsce w trzech wyścigach. Drugie miejsce przypadło jego klubowej koleżance Marii Suchockiej, a podium w klasyfikacji generalnej zamykał Maciej Ilnicki (ChKŻ). Czwarte miejsce, a drugie wśród dziewcząt, zajęła Janina Dmochowska (MKŻ Arka Gdynia), piąte Michał Maziarka (UKS Navigo Sopot), a szóste i trzecie wśród dziewcząt Marta Richert (MKŻ Arka Gdynia).

Wyniki

W długi weekend na Jeziorze Charzykowskim sezon regatowy rozpoczęła także Polska Flota Klasy Korsarz. W Mistrzostwach Floty Północ o Puchar Jeziora Charzykowskiego 2 i 3 maja wystartowało w sumie 15 jachtów.

Po pięciu wyścigach najlepsze okazały się załogi z Lubelskiej Grupy Regatowej – pierwsze miejsce zajęli Jerzy Czerwiński i Kamila Maruszczak, a drugie Janusz Winiarczyk i Olga Czerwińska. Na trzecim stopniu podium, z taką samą liczbą punktów co druga para, uplasowali się Piotr Duda i Urszula Graniczek (Yacht Club Politechniki Lubelskiej/Lubelska Grupa Regatowa).