< Powrót
1
października 2018
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Jędrzej Szerle
żeglarskie mistrzostwa

Kto zorganizuje żeglarskie mistrzostwa Polski w 2019 roku?

Wiemy już, kto będzie odpowiadał za przeprowadzenie żeglarskich mistrzostw Polski w 2019 r. Zarząd Polskiego Związku Żeglarskiego, w drodze głosowania wyłonił organizatorów w trzech kategoriach.

Stowarzyszenie Jachtklub Morski „Roda” we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskich będzie organizatorem Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC Załóg Jednoosobowych, które odbędą się na Zatoce Gdańskiej w terminie 19-21 lipca 2019 r.

Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski Załóg Dwuosobowych z bazą w Ustce i trasą na Morzu Bałtyckim, w dniach 7-11 sierpnia 2019 r., zorganizuje START-UP Paweł Wilkowski z siedzibą w Gdyni we współpracy z PoZŻ.

Natomiast Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski w konkurencji załóg wieloosobowych, które odbędą się od 22 do 25 sierpnia i będą miały swoją bazę w Gdańsku, zorganizuje Gdański Ośrodek Sportu we współpracy z PoZŻ.

Zgodnie z zasadami organizacji regat żeglarskich PZŻ organizatorzy mają obowiązek opublikować zawiadomienie o regatach w terminie co najmniej 30 dni przed rozpoczęciem regat. Finalne wersje zawiadomień o regatach będą podlegać zatwierdzeniu przez PZŻ i powinny odpowiadać wymogom PRŻ i prawidłom dokumentacji regatowej.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ