< Powrót
4
października 2016
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Leopold Naskręt

Kto zostanie laureatem Błękitnego Spinakera?

Tylko do 22 października można zgłaszać najważniejsze śródlądowe wydarzenia żeglarskie mijającego roku. Najlepsze projekty otrzymają nagrodę główną – Błękitny Spinaker.

Organizowany przez Polski Związek Żeglarski konkurs jest jedną z najważniejszych okazji do nagrodzenia żeglarstwa śródlądowego. Jego celem jest jednak również promowanie pływania turystycznego, odkrywanie nowych akwenów i propagowanie żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży.

Błękitny Spinaker tradycyjnie jest przyznawany w trzech kategoriach – Śródlądowy Rejs Roku, Śródlądowe Regaty Roku i Śródlądowa Impreza Roku. Jury – członkowie Komisji Żeglarstwa Śródlądowego PZŻ – podczas obrad będzie brało pod uwagę liczbę uczestników, partnerów, nowatorstwo w organizacji czy nagłośnienie wydarzenia w mediach. Przez dziewięć poprzednich edycji nominowanych było w sumie 111 projektów – 34 rejsy, 44 regaty i 33 imprezy.

Regulamin

Formularze zgłoszeniowe znaleźć można na stronie konkursu.

W poprzednich latach nagrodę otrzymały m.in. Puchar Optimiściarza – cykl regat w województwie podkarpackim, Mazurska Szkoła Żeglarska w Giżycku za XI Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych i XXXVI Międzynarodowy Rejs Żeglarski PTTK „Poznajmy Pętlę Żuławską i Zalew Wiślany 2014”.

Błękitny Spinaker wręczony zostanie 12 listopada o godzinie 12 podczas XVIII Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow 2016 w Łodzi.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ