< Powrót
6
czerwca 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Puchar Pucka

Laserowy Puchar Pucka

Około dwustu jachtów klas Laser Standard, Radial i 4,7 oraz O’pen Bic będzie rywalizowało od piątku 8 czerwca o I Puchar Pucka.

I Puchar Pucka jest kontynuacją Pucharu Arki, którego w poprzednich latach odbyło się aż trzydzieści siedem edycji. W tym roku Miejski Klub Żeglarski Arka Gdyni regaty w klasach Laser i O’pen Bic zorganizuje w Pucku.

– Puck bez wahania przyjął tę imprezę – mówi Andrzej Lutomski, komandor klubu. – Burmistrz, władze MOKSiRu i kierownictwo mariny dokładają wszelkich starań, żeby regaty wypadły jak najlepiej. Wszystko wskazuje też na to, że pogoda dopisze i wiatru nie zabraknie.

Jak co roku regaty mają duże znaczenie dla zawodników klas Laser. I Puchar Pucka ma rangę m.in. eliminacji do mistrzostw Europy w klasie Laser U21, II eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w klasach Laser Radial i 4,7 oraz III eliminacji do mistrzostw świata w klasie Laser Radial.

W ubiegłym roku w zawodach wzięło udział sto dziewięćdziesięciu pięciu żeglarzy. W klasie Laser Standard zwyciężył Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia), w Radialu Magdalena Kwaśna (Chojnicki Klub Żeglarski), a w Laserze 4,7 Michał Krasodomski (KS AZS AWFiS Gdańsk) i Julia Rogalska (MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko). W O’pen Biku najlepsza był Ola Kosmalska (MKŻ Arka Gdynia).

Wyścigi rozpoczną się w piątek, 8 czerwca i potrwają do niedzieli 10 czerwca. Organizatorzy planują przeprowadzenie ośmiu wyścigów dla każdej z klas.

Organizatorami regat są Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Pucku, MKŻ Arka Gdynia oraz Stowarzyszenie „Koliber” przy współpracy z Urzędem Miasta Pucka, Polskim Związkiem Żeglarskim i Pomorskim Związkiem Żeglarskim.

Szczegółowe informacje

Zawiadomienie o regatach

PODZIEL SIĘ OPINIĄ