< Powrót
2
września 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
mat. prasowe
Old Boys Regatta
Uczestnicy i organizatorzy Old Boys Regatta Złota Góra 2019.

Leszek Dubiela najlepszy w Old Boys Regatta Złota Góra 2019

Przez dwa dni, 31 sierpnia i 1 września, rywalizowali na jeziorze Brodno Wielkie najbardziej doświadczeni Optimiściarze w Old Boys Regatta Złota Góra 2019.

Druga edycja Old Boys Regatta jest kontynuacją regat oldboyów, które przez kilkanaście lat odbywały się w żaglowni Ocean Sails Stanisława Sawko w Kamienicy Królewskiej. W tym roku sobotnie zmagania przyciągnęły na start dziesięciu doświadczonych Optimiściarzy, a niedzielne czternastu.

Weekendowe zmagania w Złotej Górze nie były proste – zwłaszcza w niedzielę, kiedy wiał silny wiatr, który spowodował wywrotki. Utrudnieniem była też sama wielkość Optimistów, z którą problemy mieli zwłaszcza więksi uczestnicy. Mimo to rywalizacja była bardzo zacięta.
W regatach zwyciężył ubiegłoroczny wicemistrz, Leszek Dubiela, a drugie miejsce zajął Stanisław Sawko, który w 2018 roku był najlepszy. Na trzeciej lokacie uplasował się Piotr Kropidłowski. Puchar Old Boys Mastersa dla najstarszego zawodnika otrzymał 82-letni Roger Kulpiński z Francji.

Klasyfikacja końcowa

 1. Leszek Dubiela
 2. Stanisław Sawko
 3. Piotr Kropidłowski
 4. Jakub Pankowski
 5. Dariusz Kurjańczyk
 6. Roger Kulpiński
 7. Grzegorz Kruszwski
 8. Stanisław Jesmanowicz
 9. Eugeniusz Ziółkowski
 10. Jan Romańczuk
 11. Leszek Synowiec
 12. Małgorzata Matysik
 13. Grzegorz Wiśniewski
 14. Hanna Gołębiewska

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrody ufundowane przez Viotettę i Stanisława Sawko z firmy Ocean Sails z Kamienicy Królewskiej. Organizatorem regat był UKŻ Lamelka i Kartuskie Centrum Kultury, a partnerami Gmina Kartuzy, Powiat Kartuski oraz Pomorski Związek Żeglarski.
Wydarzenie wsparto środkami w ramach zadania „Matematyka pod żaglami receptą na aktywność rekreacyjno-sportową mieszkańców powiatu kartuskiego” z udziałem Kartuskiego Centrum Kultury i Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ