< Powrót
7
lipca 2018
Tekst:
Ilona Miluszewska
Zdjęcie:
Fb/International RS:X Olympic Windsurfing Class Association
Lidia Sulikowska

Lidia Sulikowska piąta w Mistrzostwach Świata Juniorów w klasie RS:X

Giorgia Speciale z Włoch i Francuz Fabian Pianazza zostali młodymi mistrzami świata RS:X 2018 w Steir Beach Penmarch we Francji. Po wyścigu medalowym zawodniczka SKŻ Ergo Hestia Sopot Lidia Sulikowska uplasowała się na piątej pozycji.

Nasi postali zawodnicy nie zakwalifikowali się do wyścigów medalowych. W generalnej klasyfikacji  chłopców – wśród 95 zawodników – na 30 pozycji znalazł się Mikołaj Michalski (Gdański Klub Żeglarski), na 33 Aleksander Przychodzeń, na 60 Przemysław Szybkowski (obaj SKŻ Ergo Hestia Sopot), na 63 Kajetan Pawłowski (AZS Poznań), na 69 Adam Żarnowski, a na 80 Jakub Sykuła (obaj SKŻ Ergo Hestia Sopot).

W klasyfikacji dziewcząt zaś, dziewiąta jest Weronika Marciniak, a 31 Maja Kuchta (obie z SKŻ Ergo Hestia Sopot). Piąta w stawce 35 zawodniczek Lidia Sulikowska pływała równo, na dwanaście przeprowadzonych wyścigów dwa razy była pierwsza, a w trzynastym, medalowym – szósta.  Trenerem zawodniczki z Sopotu jest Maciej Dziemiańczuk, który w 2016 roku odebrał tytuł Pomorskiego Trenera Żeglarstwa 50-lecia PoZŻ.

Strona regat

PODZIEL SIĘ OPINIĄ