< Powrót
23
września 2019
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
mat. prasowe
Livolo

Livolo Super Puchar Gdyni 2019 – Szymon Kolka bierze Optimista!

22 września odbyło się uroczyste zakończenie cyklu Livolo Super Puchar Gdyni 2019. W cyklu, na który składały się regaty Kinder Plus Sport-Puchar Trenerów, Puchar OPTI Gdynia i Błękitna Gwiazda Optimista gr. B, wzięło udział blisko 200 zawodników z całej Polski.

Główna nagroda w postaci nowej, w pełni wyposażonej łódki regatowej klasy Optimist, trafiła do Szymona Kolki z YKP Gdynia. Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt wywalczyła Agata Koropecka z YK Stal Gdynia.

– Regaty Błękitnej Gwiazdy Optymista grupy B zamykały cykl LSPG 2019 – mówi organizator cyklu regatowego i właściciel firmy LIVOLO sponsorującej to przedsięwzięcie, Jakub Wyrębski. – Tegoroczne wydarzenie było niezwykle emocjonujące, gdyż nagrody czekały zarówno na zwycięzców, jak i na osoby, którym niewiele brakowało do podium. Sobotnie wyścigi – dokładnie cztery – już od początku sygnalizowały, że walka będzie zacięta i równa. Faworyci wzajemnie wymieniali się miejscami z nowymi zawodnikami, by w klasyfikacji ogólnej między pierwszym a drugim miejscem znalazł się dosłownie jeden, najważniejszy, decydujący punkt. Niestety, z powodu niesprzyjających wiatrów niedzielne wyścigi zostały odwołane, ale na ich miejsce udało nam się zorganizować zajęcia na wodzie. Dzieci miały okazję utrwalić wiedzę i popracować nad techniką. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy dobrze się bawili i tak, jak my nie mogą doczekać się zawodów w nowym sezonie 2020.

Puchary dla uczestników cyklu ufundowało Gdyńskie Centrum Sportu, a patronat honorowy nad cyklem objął prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ