< Powrót
16
lipca 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Polski załóg jednoosobowych ORC

Łukasz Trzciński zwycięzcą MŻMP załóg jednoosobowych ORC 2018

Najlepsi polscy samotnicy przez dwa dni, 14 i 15 lipca, ścigali się w Morskich Żeglarskich Mistrzostwach Polski załóg jednoosobowych ORC 2018. Zwycięzcą został Łukasz Trzciński.

W Morskich Żeglarskich Mistrzostwa Polski załóg jednoosobowych ORC 2018 i XXVIII Regatach Samotników – Memoriale im. Leonida Teligi wystartowało dwadzieścia pięć jachtów. Żeglarzy nie rozpieszczała pogoda – choć nie padał deszcz, wiał wymagający wiatr o sile kilkunastu węzłów.

Najlepszy okazał się Łukasz Trzciński z Jachtklubu Stoczni Gdańskiej na jachcie „Good Speed”, który w sobotnich krótkich wyścigach zajął odpowiednio pierwsze i drugie miejsce, a w niedzielę był najlepszy w długim. Wyniki pozwoliły gdańskiemu żeglarzowi na zwycięstwo w Morskich Żeglarskich Mistrzostwach Polski załóg jednoosobowych oraz w XXVIII Regatach Samotników – Memoriale im. Leonida Teligi. To jego kolejne mistrzostwo Polski w ostatnim czasie – w zeszłym roku i dwa lata temu jako skipper zdobył również załogowe mistrzostwo Polski ORC.

Polski załóg jednoosobowych ORC

Drugie miejsce w mistrzostwach i memoriale przypadło Kubie Marjańskiemu (AKM Gdańsk) na jachcie „Busy Lizzy”, a trzecie Jackowi Chabowskiemu (niezrzeszony) na „Polled 2”.

Zwycięzcą XXVIII Regat Samotników – Memoriału im. Leonida Teligi w klasie KWR został Łukasz Stawski (AKM Gdańsk) na jachcie „Rioja”, a w Open Michał Brudnicki na „Amaris”.

Organizatorem regat był Jacht Klub Morski „Gryf” Gdynia. Mistrzostwa rozgrywane były w ramach 19. edycji Volvo Gdynia Sailing Days.

Zdjęcia z wyścigu

Zdjęcia z wręczania nagród

Wyniki Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski załóg jednoosobowych

Wyniki XXVIII Regat Samotników – Memoriału im. Leonida Teligi

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ