< Powrót
13
lutego 2020
Tekst:
mat. prasowe/Flota Polska DN
Zdjęcie:
Zakrzewski
Łukasz Zakrzewski.

Łukasz Zakrzewski bojerowym mistrzem świata 2020 w klasie DN

Mistrzostwa Świata 2020 w bojerowej klasie DN były rozgrywane od poniedziałku, 10 lutego na tafli Jeziora Orsasjön w środkowej Szwecji. Tytuł mistrza świata zdobył po raz pierwszy w karierze Łukasz Zakrzewski, na co dzień reprezentujący  klub  MKŻ Mikołajki. Łukasz ma już w swoim dorobku dwa srebrne i trzy brązowe medale mistrzostw świata, teraz do swojej  kolekcji dorzucił najważniejszy, złoty medal mistrzostw świata 2020.

Zawodnicy przez dwa ostatnie dni bezskutecznie oczekiwali na wiatr, który pozwoliłby na rozegranie kolejnych wyścigów tych regat. W związku z tym, że pierwszego i drugiego  dnia zmagań udało się już rozegrać minimalną, wymaganą dla ważności regat liczbę wyścigów (przynajmniej 3 wyścigi w grupie złotej), wyniki  po drugim dniu rywalizacji są jednocześnie ostatecznymi wynikami bojerowych Mistrzostw Świata 2020 w klasie DN.

Tytuł wicemistrza świata i medal srebrny przypadł Karolowi Jabłońskiemu z OKŻ Olsztyn.   Karol pozostaje najbardziej  utytułowanym zawodnikiem w klasie  DN na świecie, gdyż ma w swoim dorobku aż 12 tytułów mistrza globu w tej klasie, natomiast  tegoroczny srebrny medal jest jego piątym trofeum w tym kolorze w długiej i bogatej karierze sportowej. Miejsce trzecie i medal brązowy zdobył Rosjanin Anton Didenko.

W czołowej 15 Mistrzostw uplasowało się aż 9 Polaków.

Od piątku 14 lutego, do niedzieli 16 lutego, na tym samym akwenie będą rozgrywane regaty Mistrzostw Europy 2020.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ