< Powrót
3
lipca 2019
Tekst:
Maciej Frąckiewicz/pya.org.pl
Zdjęcie:
Rafał Czepułkowski - FotoSurf
Rutkowski

Maciej Rutkowski trzeci na półmetku MŚ w Formule Windsurfing Foil

Sześciu Polaków znajduje się w pierwszej dziesiątce po dwóch dniach Rehasport Mistrzostw Świata w Formule Windsurfing Foil, które odbywają się w Pucku. Najwyżej sklasyfikowany Polak to zajmujący trzecią pozycję Maciej Rutkowski, a prowadzi Australijczyk Steve Allen.

Za nami trzy dni mistrzostw świata w windsurfingu na hydroskrzydłach. W regatach bierze udział 57 zawodników z 15 krajów, z czego większość stanowią polscy żeglarze. W poniedziałek i środę udało się organizatorom przeprowadzić po pięć wyścigów, a we wtorek, gdzie wiatr dochodził nawet do 30 węzłów, odbyły się dwa biegi.

Po trzynastu wyścigach najwyżej sklasyfikowanym polskim windsurferem jest Maciej Rutkowski, który zajmuje trzecie miejsce. Tyle samo punktów ma na koncie zajmujący drugie miejsce Szwajcar Elia Colombo, a z przewagą siedmiu punktów nad wspomnianą dwójką pewnie prowadzi Australijczyk Steve Allen, który aż czterokrotnie wpływał na metę jako pierwszy i trzy razy był drugi.

Na wysokiej, piątej pozycji znajduje się brązowy medalista igrzysk w Londynie w klasie RS:X, a obecnie trener kadry narodowej w olimpijskim windsurfingu, Przemysław Miarczyński. Obecnie traci on do pozycji medalowej osiem punktów. Zaledwie punkt za nim, na szóstej pozycji plasuje się wielokrotny mistrz świata w Formule Windsurfing, Wojciech Brzozowski. Ósmy jest Bartłomiej Kwiek, dziewiąte miejsce zajmuje Piotr Myszka, a dwie kolejne lokaty to Paweł Dittrich i Paweł Tarnowski.

Najwyższe miejsce wśród kobiet zajmuje mistrzyni olimpijska z Londynu w klasie RS:X, Hiszpanka Marina Alabau, która w ogólnej klasyfikacji jest trzydziesta siódma. Z kolei trzecia w żeńskiej klasyfikacji (czterdziesta piąta ogólnie) jest Maja Dziarnowska.

Kolejne wyścigi zaplanowane są na czwartek, a regaty zakończą się w sobotę 6 lipca.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ