< Powrót
28
lutego 2020
Tekst:
Jakub Jakubowski/PZŻ
Zdjęcie:
Jon West
Kwaśna
Magdalena Kwaśna.

Magdalena Kwaśna bliska wyjazdu na igrzyska w Tokio

Magdalena Kwaśna piątą zawodniczką mistrzostw świata klasy Laser Radial! To największy sukces zawodniczki Chojnickiego Klubu Żeglarskiego w karierze! Druga z Polek, Agata Barwińska reprezentująca Stowarzyszenie Sportów Wodnych – Mos Iława, zajęła w Australii 23 miejsce. Mistrzynią świata została Marit Bouwmeester z Niderlandów.

Magdalena Kwaśna od początku tych mistrzostw pływała znakomicie i przede wszystkim równo. Na 10 rozegranych wyścigów aż 7 kończyła w pierwszej dziesiątce, a jej najsłabszy wynik to miejsce 17, na którym finiszowała trzy razy, m.in. w jedynym rozegranym dzisiaj wyścigu. Przed tymi mistrzostwami Magda mówiła, że wierzy w siebie i gdy jest w swojej najlepszej dyspozycji, jest w stanie rywalizować z najlepszymi żeglarkami na świecie. W Melbourne udowodniła, że nie były to słowa rzucane na wiatr.

– To był niesamowity tydzień – mówi Magdalena Kwaśna. – Nigdy nie czułam się tak dobrze przygotowana, nigdy też chyba nie byłam tak pewna swoich umiejętności. To przede wszystkim zasługa trenera, który zadbał o jak najlepsze przygotowanie do regat, dzięki czemu na starcie czułam się w 100 procentach przygotowana do walki. To były też najrówniejsze regaty w historii moich startów na tak wysokim poziomie. 17 miejsce, które w dalszym ciągu jest dobrym miejscem w stawce ponad 100 zawodniczek, było moją „odrzutką”. Jestem z siebie bardzo dumna, niesamowicie się cieszę i z tych emocji nie jestem w stanie zbyt wiele powiedzieć.

Magda ma powody do zadowolenia nie tylko z uwagi na 5 miejsce w mistrzostwach świata. Chojniczanka wygrała krajowe kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Tokio.

– Dopóki nie dostanę oficjalnej nominacji, to o tym nie myślę, bo nie chcę zapeszać – dodaje Magda. – Na razie cieszę się z dobrego startu w mistrzostwach świata i z postępu jaki zrobiłam. Wyniki są nagrodą za dobrą pracę wkładaną na treningach i dowodem na to, że jestem coraz lepszą żeglarką. W Melbourne miałyśmy wyścigi w każdych warunkach wietrznych, od słabych, przed średnie do silnych, co tym bardziej mnie cieszy, bo czuję że mam dobrą prędkość w każdych warunkach i staje się coraz bardziej uniwersalną zawodniczką. Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie i za trzymanie kciuków.

Teraz przed reprezentantkami Polski europejski cykl zgrupowań i startów. 20 marca zaczyna się zgrupowanie na Majorce, a w planach między innymi start w Pucharze Księżniczki Zofii.

Pełne wyniki MŚ

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ