< Powrót
21
stycznia 2020
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Belly Vision
Sail Melbourne International
Maja Dziarnowska podczas zmagań w Melbourne.

Maja Dziarnowska piąta w Sail Melbourne International

Dobrze spisali się nasi zawodnicy w zakończonych we wtorek 21 stycznia regatach Sail Melbourne International. Piąte miejsce w klasie RS:X zajęła Maja Dziarnowska.

Czworo Polaków wystartowało w piątek 17 stycznia w Sail Melbourne International – jednych z najważniejszych australijskich regat. W klasie RS:X popłynęła Maja Dziarnowska z SKŻ Ergo Hestia Sopot, w Laserze Radialu Agata Barwińska (MOS SSW Iława) i Magdalena Kwaśna (Chojnicki Klub Żeglarski), a Standardzie Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin).

W zawodach najwyższe wśród Polek miejsce zajęła Maja Dziarnowska, która była piąta w szesnastoosobowej stawce zawodniczek. Żeglarka w części wyścigów płynęła w czołówce, ale przez kilka gorszych startów nie udało się jej zająć miejsca na podium. Pierwsze miejsce w klasie RS:X zajęła Izraelka Noy Drihan.

W klasie Laser Radial w czołówce znalazły się obie nasze reprezentantki. Magdalena Kwaśna zajęła jedenastą lokatę w klasyfikacji generalnej, a ósmą wśród kobiet. Agata Barwińska była zaś odpowiednio szesnasta i trzynasta. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Australijczyk Stefan Elliott-Shircore, a wśród kobiet mistrzyni olimpijska z Rio Holenderka Marit Bouwmeester.

Naszych reprezentantów w klasie Laser czekają w najbliższym czasie w Melbourne dwie ważne imprezy. W dniach 9-16 lutego odbędą się mistrzostwa świata w klasie Laser Standard, a w dniach 21-28 lutego w klasie Laser Radial.

Z kolei Jakub Rodziewicz w Laserze Standardzie zmagania w Sail Melbourne International ukończył na trzydziestym drugim miejscu. Zwyciężył Francuz Jean-Baptist Bernaz.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ