< Powrót
11
czerwca 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Paweł Solecki
Young Europeans Sailing 2019 +
Rywalizacja klasy Nacra 15 podczas Youth Europeans Sailing 2019.

Maja i Oskar Niemirowie na piątym miejscu w Young Europeans Sailing 2019

Dobrze spisali się nasi zawodnicy w zakończonych w poniedziałek 10 czerwca regatach Young Europeans Sailing 2019 w Kilonii. Najwyżej w klasyfikacji uplasowali się Maja i Oskar Niemirowie, którzy zajęli piątą lokatę w klasie Nacra 15.

Young Europeans Sailing 2019 to trzydniowe regaty dla młodych zawodników. Odbyły się w dniach 8-10 czerwca. W organizowanych w niemieckiej Kilonii zawodach wystartowało ośmioro Polaków.

Maja i Oskar Niemirowie zajęli piąte miejsce w klasie Nacra 15 na 24 startujące załogi. Druga nasza załoga, Tymoteusz Cierzan i Katarzyna Piernicka (wszyscy z UKS Navigo Sopot), także nieźle się zaprezentowała, zajmując dziesiątą lokatę. Zwyciężyli Thomas Proust i Julien Moutarde z Francji.

W klasie 29er wystartowały dwie polskie załogi, rywalizując z 65 teamami. Jednak nie poszło im tak dobrze jak katamaranom. Dwudzieste dziewiąte miejsce w klasyfikacji zajęli Sławomir Kapałka i Jakub Gołębiowski (YKP Gdynia/MOS SSW Iława). Z kolei Karolina Żurek i Agata Wilczewska (YKP Gdynia) były trzydzieste szóste. Najrówniej w zawodach pływali Jonas Schupp i Moritz Hagenmeyer z Niemiec i dlatego zajęli pierwsze miejsce.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ