< Powrót
4
listopada 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Elena Giolai
Halloween Cup

Maja Komorowska druga w Halloween Cup w klasie Optimist

Od 1 do 3 listopada Optimiściarze z całego świata rywalizowali w 7. Halloween Cup. Z polskich zawodników najwyższe miejsce zajęła Maja Komorowska, która była drugą dziewczyną w grupie Cadetów.

588 zawodników klasy Optimist przez trzy dni rywalizowało na włoskim jeziorze Garda w 7. Halloween Cup. Tradycyjnie na starcie nie zabrakło Polaków, którzy podobnie jak w ubiegłym roku pokazali się z bardzo dobrej strony. I to pomimo niesprzyjających warunków pogodowych – przez brak wiatru 2 listopada nie udało się przeprowadzić ani jednego wyścigu.

W grupie Cadetów (odpowiednik gr. B) jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej, a drugie wśród dziewcząt zajęła Maja Komorowska (Opti CWM Gdynia). Siedemnasty był Wit Dmuchowski, dziewiętnasty Stanisław Nadolski (obaj MOS SSW Iława), a dwudziesty siódmy Jan Mucharski (YKP Gdynia). Pierwsze miejsce przypadło Włochowi Giovanniemu Bedoniemu.

W grupie Juniorów (odpowiednik gr. A) osiemnastą lokatę zajął Jacek Kalinowski (Chojnicki Klub Żeglarski), a dwudziestą szóstą Mateusz Gigielewicz (Giżycka Grupa Regatowa). Z kolei dwudzieste ósme miejsce – a zarazem piąte wśród dziewcząt – zajęła Paulina Rutkowska (YKP Gdynia). Zwyciężył Niemiec Riccardo Honold.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ