< Powrót
14
czerwca 2015
Tekst:
Natalia Majcher
Zdjęcie:
Robert Hajduk

Maksymilian Wójcik po raz piąty mistrzem świata!

Szczęśliwe dla polskiego zawodnika Mistrzostwa Świata w klasie Raceboard 2015 odbyły się w dniach 8-13 czerwca w Sopocie. Ich organizatorem był SKŻ Ergo Hestia Sopot.

– To były bardzo długie regaty, 5 dni, 14 wyścigów to sporo – mówił mistrz świata  Maks Wójcik. – Wszyscy są zmęczeni. Mimo, iż wygrałem większość wyścigów, nie było łatwo. Nie prowadziłem od startu do mety. Na górną boję wchodziłem w pierwszej dziesiątce, dopiero na kursach pełnych nadrabiałem i czułem się na nich komfortowo. Byłem bardzo dobrze przygotowany fizycznie. Jestem w trakcie przygotowań do wrześniowego startu w zawodach triathlonowych na pełnym dystansie IronMan. W trakcie tych dni panowały różne warunki. Wiało też od brzegu, co powodowało bardzo duże i zaskakujące zmiany kierunku wiatru. Nie było lekko, ale wygrałem i jestem szczęśliwy. Dwa tygodnie temu wziąłem ślub i muszę przyznać, że w tym stanie także lepiej mi się żegluje .

Drugie miejsce i srebrny medal zdobył kolega klubowy Maksa, Piotr Nowacki (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Trzecie miejsce i brąz zdobył Daniel Blinnikka z Finlandii.

Wśród kobiet polskim akcentem na podium była Krystyna Soltycka (SKŻ Ergo Hestia Sopot), która zdobyła brązowy medal. Uległa jedynie Ilonie Grinberga z Łotwy i Aleksandrze Blinnikka z Finlandii. Z fińskiej rodziny Blinników w regatach startowało aż czterech jej członków: ojciec, dwóch synów i córka.

– Za nami kolejne udane regaty – podsumował mistrzostwa organizator Piotr Oleksiak. – Słoneczna pogoda, wiatr od 8 do nawet 15 węzłów. Osiemdziesięciu zadowolonych zawodników z 13 krajów. Czego chcieć więcej. Klub z każdym sezonem organizuje coraz więcej mistrzowskich imprez międzynarodowych. Od tego sezonu na głównych regatach zdecydowaliśmy się na tracking, czyli system umożliwiający śledzenie wyścigów na żywo w internecie. Wygrana naszego zawodnika jest również wielkim powodem do dumy.

Wyniki znaleźć można TUTAJ

Partnerzy: Ergo Hestia, miasto Sopot, Pomorski Związek Żeglarski, Polski Związek Żeglarski, SKŻ Ergo Hestia, Mercedes Benz Witman, Nata Aqua, Port Gdańsk,

Partnerzy medialni: Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, Prestiż, Trójmiasto.pl, Żagle, W Ślizgu

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ