< Powrót
18
sierpnia 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
ThomTouw.com

Marcin Rudawski powalczy o kolejne mistrzostwo

W sobotę 19 sierpnia w Medemblik rozpoczną się Mistrzostwa Świata w klasie Laser Radial. W Holandii mistrzowskiego tytułu bronił będzie Marcin Rudawski.

Zawodnik MKS Dwójka Warszawa jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich żeglarzy – ma na koncie m.in. pięć mistrzostw i dwa wicemistrzostwa świata oraz siedem mistrzostw Europy w klasie Laser Radial. Do zawodów w Medemblik Marcin Rudawski przystąpi jako najlepszy zawodnik starego kontynentu i globu z 2016 roku oraz jeden z faworytów do kolejnego złotego medalu.

W mistrzostwach wystąpi również Agata Barwińska (MOS SSW Iława). Nasza najlepsza reprezentantka w klasie Laser Radial na zakończonych 13 sierpnia regatach Tygodnia Olimpijskiego Aarhus zajęła 8 miejsce. Można więc liczyć na jej dobry występ w Medemblik.

W mistrzostwach świata mężczyzn wystartuje 64 zawodników z 27 krajów. Wśród nich m.in. Słoweniec Nik Pletikos, ubiegłoroczny wicemistrz. Z kolei w rywalizacji kobiet wystąpi 100 zawodniczek z 41 państw. To druga impreza Radiali w Medemblik w ostatnim czasie – od 11 do 18 sierpnia odbywają się tam mistrzostwa świata juniorów, w których bierze udział jedenastu Polaków.

Zawody rozpoczną się w niedzielę, 20 sierpnia, o godzinie 19. Pierwsze dwa z dwunastu planowanych wyścigów odbędą się dzień później. Mistrzostwa zostaną zakończone w sobotę, 26 sierpnia.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ