< Powrót
1
października 2016
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
HOM Puck

Marcin Styborski najlepszy w Puckach na zamknięcie sezonu

1 października w Pucku odbyły się Regaty Zamknięcia Sezonu o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Puck Piotra Kozakiewicza. W imprezie wystartowało 30 teamów, a najlepszy okazał się sternik Marcin Styborski.

Nie jest to pierwszy w tym sezonie sukces reprezentanta Yacht Clubu Rewa, który zwyciężał już m.in. w  Regatach Otwarcia Sezonu o Puchar Burmistrza Miasta Puck, Wiosennych Regatach Małego Morza o Puchar Burmistrza Miasta Władysławowa i VI Samorządowych Regatach Województwa Pomorskiego o Puchar Marszałka Mieczysława Struka. Styborski okazał się bezkonkurencyjny wygrywając dwa z trzech wyścigów i zapisując na swoim koncie sześć punktów. Michał Gajda, drugi w tabeli, zdobył dziewięć punktów, a Jacek Ludwiczak zajmujący ostatnie miejsce na podium, jedenaście.

Regaty cieszyły się dużym zainteresowaniem i odbyły się przy ładnej pogodzie, choć nie do końca sprzyjającej ściganiu się.

– Udało się zorganizować trzy z pięciu planowanych wyścigów, bo niestety skończył się wiatr – mówi Sławomir Dębicki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Klasy Puck. – W sumie w regatach wystartowało 30 jachtów, ale to nie ostatnie żeglarskie wydarzenie w tym sezonie.

Rzeczywiście, już w niedzielę 2 października również na Zatoce Puckiej żeglarze rywalizować będą w Regatach Małego Morza o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Władysławowa Stefana Kleina

Organizatorem Regat Zamknięcia Sezonu o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Puck Piotra Kozakiewicza było Polskie Stowarzyszenie Klasy Puck. Współorganizatorami zaś Harcerski Ośrodek Morski i Rada Miasta Puck.

Wyniki regat

PODZIEL SIĘ OPINIĄ