< Powrót
24
października 2022
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
arch. Marka Stefaniuka
Marek Stefaniuk
Marek Stefaniuk podczas zawodów bojerowych.

Marek Stefaniuk nowym komandorem Floty Polskiej DN

Władze na kadencję 2022-2024 wybrali w sobotę 22 października członkowie stowarzyszenia Flota Polska DN. Bojerowcy podczas sejmiku przyjęli także kalendarz imprez na nadchodzący sezon.

Tradycyjnie w październiku odbył się sejmik stowarzyszenia Flota Polska DN. W tym roku bojerowcy nie tylko przyjęli sprawozdanie z działalności zarządu i dyskutowali o nadchodzącym sezonie, ale też wybrali nowe władze stowarzyszenia. Komandorem Floty na kadencję 2022-2024 został doświadczony żeglarz Marek Stefaniuk, wicekomandorem Stefan Kalinowski, skarbnikiem Danuta Macur, a koordynatorem ds. juniorów Jerzy Sukow.

Marek Stefaniuk

Marek Stefaniuk.
Fot. Fb/Bojery / Stowarzyszenie Flota Polska DN

– Nie był to wybór narzucony – chciałem objąć to stanowisko – deklaruje Marek Stefaniuk. – Wielu naszych kolegów w poprzednich kadencjach podejmowało tę rękawicę, żeby stowarzyszenie w rozsądny sposób prowadzić. I to im się udawało, za co serdecznie dziękuję, zwłaszcza ustępującemu zarządowi. Teraz trzeba stanąć na wysokości zadania, bo przed nami jest wiele pracy.

Stowarzyszenie w najbliższym czasie skupi się m.in. na zapewnieniu finansów niezbędnych do działania i organizowania imprez. Dużo uwagi poświęci też pracy z młodzieżą.

– Chcemy zmobilizować kluby i dzieciaki do pływania na Ice-Optimiście – dodaje Stefaniuk. – Obecnie młodzi zawodnicy wolą pojechać na zgrupowanie do Hiszpanii, Portugalii lub do Włoch niż latać na bojerach. Musimy podzwonić po klubach, porozmawiać z opiekunami i trenerami o ich potrzebach, spytać czym dysponują i czego im brakuje. Później pomyślimy o wdrożeniu rozwiązań w życie. Mamy w Polsce tylu Optimiściarzy, że na pewno znajdzie się grono chętnych dzieciaków.

Na sejmiku przyjęty został też kalendarz na sezon 2022-2023. Pierwsze polskie regaty – Bojerowy Puchar Mikołajek/Caligula Cup – zaplanowane są w weekend 17-18 grudnia na jeziorze Śniardwy. W dniach 21-28 stycznia w Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie odbędą się mistrzostwa świata i Ameryki Północnej. 28-29 stycznia rozegrane zostaną mistrzostwa Polski DN Juniorów Młodszych, 4-5 lutego mistrzostwa Polski DN Junior & IceOptimist, a 11-13 lutego międzynarodowe mistrzostwa Polski w klasie DN. Ostatnimi ważnymi imprezami w sezonie będą mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 18-25 lutego na Łotwie, oraz mistrzostwa świata i Europy DN-Junior i Ice-Optimist, zaplanowane w dniach 4-10 marca na Litwie.

Strona stowarzyszenia

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ