< Powrót
26
kwietnia 2023
Tekst:
Adam Mauks
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Jedna z atrakcji ubiegłorocznego otwarcia sezonu w Marinie Yacht Park w Gdyni.

Marina Yacht Park otwiera sezon 2 maja!

Marina Yacht Park zaprasza na otwarcie sezonu żeglarskiego w Gdyni. Będzie można oglądać w akcji jachty klasy 2020, ale to nie jedyna atrakcja wtorkowej imprezy.

Dzień Flagi RP można uczcić na sportowo, a dokładnie żeglarsko. 2 maja 2023 roku w Marinie Yacht Park, która mieści się w Gdyni (ul. Arkadiusza Rybickiego 4C) przygotowano mnóstwo atrakcji nie tylko dla miłośników żagli. W dużej mierze będą one dedykowane najmłodszym.

Już od godz. 10 będzie można m.in. zwiedzać żaglowiec „Baltic Beauty”, spotkać portowego pirata, poskakać na trampolinie, przepłynąć się motorówką i zjeść coś dobrego. Będą też pokazy ratownictwa morskiego i szkolenie z pierwszej pomocy oraz nietypowe regaty na otwarcie sezonu.

– Marina Yacht Park jest organizatorem regat, w których będą ścigać się jachty klasy 2020 – wyjaśnia Marta Wasążnik z Polskiego Stowarzyszenia Klasy 2020. – Ich wyjątkowość polegać będzie na tym, że w marinie będzie można oglądać zmagania naszych jachtów z bardzo bliska, wszystko będzie się działo dosłownie na wyciagnięcie ręki. Warto przyjść i to zobaczyć, bo będzie co oglądać.

Impreza zacznie się we wtorek, 2 maja, o godz. 10 i jest zaplanowana do godz. 13.

Organizatorem wydarzenia jest Marina Yacht Park Gdynia. Partnerami: Miasto Gdynia, Port Gdynia, Pomorski Związek Żeglarski, Ocean Team Sailing School, NTFY, Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront, The Gdynia Maritime School, Super Yachts i Polskie Stowarzyszenie Klasy 2020.

Strona wydarzenia

Co myślisz o tym artykule?
+1
1
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ